Home Beleggers NieuwsBedrog en fraudeTe late betaling rente en aflossing

Te late betaling rente en aflossing

by Tom Lassing

Bij de leningen die via NEO Finance verstrekt worden, zien we een percentage aan leningen waarover de eerste honderd dagen geen rente en aflossing betaald wordt.
Het is een periode waarin NEO Finance nette herinneringsmailtjes stuurt en de leners probeert te bellen. Allemaal nog heel vriendelijk. Na drie maanden gaat de toon veranderen en dan zien we het aantal betalingen op die slechte leningen ineens flink toenemen.
Er komt namelijk de dreiging van het opzeggen van het leencontract en het terug eisen van het geleende geld.
Dat is het moment waarop de lener zenuwachtig begint te worden. Het feest is over, blijkbaar wil de uitlener toch echt geld zien en als het terug moet, dan is dat een probleem, want het geld is er niet meer.
Dus hoe nu verder?
De meeste achterstallige leners komen dan met een voorstel hoe het probleem opgelost gaat worden. Een ander deel weet dat het ze ook met een deal niet gaat lukken, die kunnen dan niet anders dan de onvermijdelijke rechtszaak afwachten.
NEO Finance zal bij aanhoudende achterstanden 100% zeker de rechter inschakelen.
De rechter probeert in de rechtszaak altijd eerst tot een betalingsregeling te komen. Hoeveel kan de lener wel opbrengen?
Als er een overeenkomst komt, dan leidt het tot een gedeeltelijke toekenning van de eis. Namelijk wel dat er terugbetaald moet worden, maar ook dat er een betalingsregeling onder moet liggen en vaak doet de lener er dan gewoon langer over. Over de vertraging moet overigens ook de afgesproken rente betaald gaan worden.

No show.
Er zijn er echter ook, die komen niet opdagen, of willen ook geen betalingsregeling treffen. Dan wijst de rechter de eis van de uitleners volledig toe. Dat houdt in dat direct na de uitspraak een deurwaarder kan worden ingeschakeld. Die deurwaarder gaat beslag leggen. Is er niets aan middelen om beslag op te leggen, dan worden de bankrekeningen van de persoon in kwestie onder beheer gesteld. Komt er dan geld op binnen, dan kijkt de deurwaarder hoeveel van dat geld naar de schuldeisers kan. De lener heeft wel bepaalde rechten, maar heeft zelf geen beschikking meer over de rekening(en). De persoon in kwestie mag geen door hem of haar beheerde bankrekeningen meer hebben. De deurwaarder heeft dus vrijwel volledig zeggenschap over de financiële situatie van de lener.
Dat is een niet erg fijne situatie, dus kan je daar als lener uit komen, dan wil je dat ook graag.
Slechts een heel klein deel van de leners zal nooit meer in staat zijn tot terugbetalen. Die hebben bijvoorbeeld gezondheidsklachten waardoor ze nooit meer een betaalde baan zullen krijgen. Van hun minimum uitkering kan niets ingehouden worden. Voor de uitlener rest dan niets meer dan hopen op een meevaller zoals bijvoorbeeld een erfenis voor de lener. Veel meer kans op terugbetaling van de lening is er verder dan niet.

Verkoop van de lening.
Wel kan je dan als uitlener proberen die slechte lening met een flinke korting te verkopen in de Secundaire Markt. Dan krijg je bij succes in ieder geval nog een deel van je geld terug.
Ik ben nog wel eens koper van die zwaar afgewaardeerde leningen. Daarom is mijn slechte leningen percentage in mijn account veel hoger dan bij veel andere uitleners.
Komt er zo’n afgewaardeerde lening alsnog tot betaling, dan maakt dat een heleboel andere aankopen goed.
Het is een risicovolle gok die ik zo nu en dan neem.
Houdt het ook een beetje spannend voor me.
Meer op https://www.p2pfinance.nl

You may also like

Leave a Comment