Home Beleggers NieuwsOekraïne beperkt zich nu tot verdediging

Oekraïne beperkt zich nu tot verdediging

by Tom Lassing

Met de toenemende onzekerheid over de toekomstige leveringen van munitie en wapens heeft Oekraïne besloten zich nu vooral toe te leggen op de verdediging.

Een verdediger wint niets is logisch, maar in dit geval is de verdediging misschien wel een manier om toch te winnen.

Het punt is namelijk dat Rusland nu het initiatief terug neemt. Dat is logisch, maar voor Rusland ook ontzettend kostbaar.

De Russische soldaten hebben namelijk weinig opleiding gehad. Een verdedigende soldaat heeft ook weinig opleiding nodig. Een aanvallende soldaat zonder opleiding is echter vrij waardeloos. Je moet er dan veel hebben om echt een verschil te kunnen maken. We zien dat ook dat Rusland sinds half oktober gemiddeld zo’n 1.000 gesneuvelden per dag te verwerken heeft.

Als we dat afzetten tegen de behaalde grondwinsten, dan heeft Rusland 300 miljoen soldaten nodig om Oekraïne ooit volledig te veroveren.

Dit is dus een kansloze weg voor Rusland. Alleen als Oekraïne ineens in elkaar zo storten zou de oorlog nog door Rusland gewonnen kunnen worden. Gaat Rusland zo door, dan is over een jaar vrijwel heel het vechtende leger van Rusland op.

Immers raken er meer mensen gewond dan dat ze dood gaan. De huidige verliescijfers zijn ook voor een land als Rusland op termijn niet houdbaar.

De vraag is wanneer ze dat gaan inzien.

Kijk hier de video

You may also like

Leave a Comment