Home Beleggers NieuwsBedrog en fraude Marktbeeld 1 mei 2025

Marktbeeld 1 mei 2025

by Tom Lassing
  • 1 mei. Volgens goed gebruik in veel landen een dag om spullen van anderen te slopen in enorme rellen die al tientallen jaren laten zien hoe ontevreden iedereen is.
  • De Amerikaanse economie is daadwerkelijk gekrompen de laatste drie maanden. Opmerkelijk dat Trump dat zo snel al voor elkaar gekregen heeft en het ziet er naar uit dat die krimp de komende drie maanden gaat versnellen. Uiteraard geeft Trump zijn voorganger de schuld… Dat maakt alleen maar dat de kans groter wordt dat hij nog grotere blunders zal begaan, want de man leert niets van zijn fouten. Hij geeft ze immers nooit toe.
  • De centrale bank van Japan houdt de rente op het huidige niveau. Ze kijken daar wel naar een hogere rente in de toekomst. De yen verloor waarde ten opzichte van de dollar na het besluit.
  • Meta merkt dat Chinese bedrijven minder geld besteden aan reclames in de VS.
  • De Amerikaanse en Europese autofabrikanten durven geen toekomstverwachting vrij te geven omdat ze geen idee hebben wat de impact gaat zijn van de importheffingen in de VS.
  • In Europa gaan de prijzen voor Amerikaanse producten fors omhoog omdat de ondernemers niet van plan zijn de importheffingen zelf op te hoesten. Wil je Amerikaanse goederen hebben, dan betaal je als consument het volle pond, ook de opgelegde belastingen.
  • Microsoft kwam gisteren met goede cijfers. Nabeurs ging de koers bijna 7% omhoog.
  • Apple heeft bij de rechtbank een verlies opgelopen omdat het tegen de wens van de rechter in haar Apple store niet opengesteld heeft. Er gaat nu een crimineel onderzoek komen naar het handelen van Apple.

You may also like

Leave a Comment

Pro Gain BV / Beursbox
KvK 17254080
 
Tom Lassing
Sint-Oedenrodeseweg 41
5681PH, Best
Nederland
tom@lassing.nl