Binnen de economie zijn er momenteel twee grote stromingen. Er is de stroming van hen die het bijdrukken van geld maar ‘eng’ vinden. Dit is een minderheid. Ze worden afgedaan als doemdenkers en omdat ze tot op heden ongelijk over de officiële inflatie hebben gehad wordt hun mening over het algemeen niet erg serieus genomen.
En er is de veel machtiger stroming van hen die geld bijdrukken als enig mogelijk medicijn ziet.
Ze hebben tot op heden in die zin het gelijk op hun hand dat de officiële inflatie nog altijd niet gestegen is en de economie nog altijd draait.
Het blijkt mogelijk om bijvoorbeeld in Amerika alleen al 85 miljard per maand bij te drukken, zonder dat de economie verstoord raakt.
Het lijkt haast wel een wonder, maar uiteindelijk is het zo verwonderlijk niet. Het geld is namelijk de economie nog amper ingekomen.
Het nieuwe geld blijft bij de banken en de banken speculeren er mee op de beurs.
De aandelenkoersen krijgen er steun door, maar omdat die aandelenkoersen de afgelopen jaren enorme dreunen hebben gehad, zijn er nog maar weinig beleggers buiten de banken om die nu enorme winsten nemen en het geld de economie in brengen.
De winsten blijven dus in de beurs zitten en dat is naar mijn mening de reden dat de inflatie nog altijd geen overdreven hoogtes bereikt.
Zodra beleggers massaal winsten gaan nemen en hun gewonnen geld gaan omzetten in onroerend goed, auto’s, vakanties etc, dan gaan we een uit de hand lopende inflatie zien. Echter, en dat is de hoop en mening van de machtige groep economen die geld bijdrukken als ongevaarlijk ziet, als die winsten in de economie gebruikt gaan worden, dan neemt de economische activiteit toe en dan kan het bijdrukken van geld verminderen en misschien zelfs wel stoppen.
Het klinkt zo logisch allemaal, maar ondertussen zijn de cijfers zo extreem geworden dat het wat ongeloofwaardig begint te worden. De schulden die zijn aangegaan zijn in mijn ogen onhoudbaar groot geworden… Maar ja, ik hoor dan ook in het kamp van hen die denken dat je geen drugs aan een drugsverslaafde moet geven in de hoop dat hij daarmee dan wel zal afkicken.
Ik geef mijn geld liefst nu uit aan structureel interessante zaken, daar ik bang ben dat de toekomstige inflatie spaargeld op een gegeven moment heel snel zal beroven van koopkracht. Liefst geef ik mijn geld dus nu uit nu het nog veel waarde heeft.
Geld bijdrukken, het enig goedgekeurde medicijn
71
previous post