Home Beleggers NieuwsBedrog en fraudeGeen respect meer voor Peter Schiff

Geen respect meer voor Peter Schiff

by Tom Lassing
Peter Schiff heeft mijn respect verloren

Peter Schiff is een zeer bekende goudexpert en jarenlang heb ik zijn analyses serieus genomen. Inmiddels is mijn respect voor hem echter volledig verdwenen.

Schiff blijkt een fan van Donald Trump te zijn. Dat verbaast me steeds meer, zeker nu hij kennelijk begint in te zien dat Trump misschien toch niet helemaal de man is die hij dacht dat hij was.

Mijn respect voor Schiff was al flink afgenomen na zijn debacle met Euro Pacific. Hij verhuisde zijn onderneming naar Puerto Rico, vooral vanwege de fiscale voordelen, maar werd vervolgens geconfronteerd met hard ingrijpen door de Amerikaanse autoriteiten. In 2022 werd zijn Puerto Ricaanse bank door de lokale toezichthouder stilgelegd. Schiff heeft altijd betoogd dat de problemen vooral voortkwamen uit de publiciteit rond beschuldigingen aan het adres van de bank.

Ik heb me destijds afgevraagd of Schiff eigenlijk wel goed had begrepen hoe de verhouding tussen Puerto Rico en de Verenigde Staten juridisch in elkaar zit. Puerto Rico is immers geen onafhankelijk land, maar een Amerikaans territorium. Het zou bijna ironisch zijn als iemand die zo sterk ageert tegen de Amerikaanse overheid zich juist daar vestigt om fiscale voordelen te behalen en vervolgens verrast wordt door de macht van diezelfde overheid.

En nu blijkt hij ook nog een Trump-fan te zijn.

Dat maakt het voor mij moeilijker om zijn oordeel serieus te nemen. Trump-aanhangers lijken naar mijn mening nogal eens genoegen te nemen met een werkelijkheid die past bij hun overtuigingen, in plaats van kritisch te onderzoeken wat er werkelijk gebeurt.

Bij Schiff vind ik dat extra teleurstellend. Hij presenteert zich immers als iemand die economische ontwikkelingen doorgrondt en door de marketing en politieke retoriek heen kijkt.

Mijn indruk is inmiddels dat zijn keuze voor Trump veel minder principieel was dan hij misschien zelf zou willen toegeven. Hebzucht en eigenbelang lijken daarbij een belangrijke rol te hebben gespeeld. Trump beloofde rijke Amerikanen forse belastingvoordelen. En als je al zeer vermogend bent, is het kennelijk toch verleidelijk om nog wat meer over te houden.

Alsof Peter Schiff nog niet rijk genoeg was.

Daarmee is voor mij het beeld ontstaan van iemand die jarenlang predikte dat je vooral zelf kritisch moest nadenken, maar die zijn eigen politieke voorkeur kennelijk niet aan dezelfde kritische analyse heeft onderworpen.

Mijn respect voor Peter Schiff is daarmee verdwenen.

You may also like

Leave a Comment