107
- In de VS is het hoge woord er uit, de bitcoin ETF mag de beurs op! Is dat gunstig? Beleggers denken van wel, want nu hoeven ze zelf niet te handelen in de munt, maar kunnen ze ‘gewoon’ op de beurs hetzelfde in feite kopen. Het potentiële nadeel daarvan zien we bij goud. Daar is ook papieren handel via ETF’s in. De koers van goud is hierdoor enorm onder druk komen te staan, omdat veel ETF uitschrijvers zelf helemaal geen goud hebben, maar zich ook beperken tot papieren goud. In feite is er dus minder handel in goud door gekomen, want de meeste spelers willen alleen papier. Dat gaat goed tot iemand een keer het licht aan doet en blijkt dat het allemaal windhandel zonder onderliggend product is.
- Volgens de advocaat van Trump mag een president een rivaal laten ombrengen door een seal team. Als dat wat hen betreft akkoord is, dan hoop ik dat Biden de order snel geeft… Of telt het dan niet?
Het is overduidelijk dat Trump de discussie rond de immuniteit van de president aan het verliezen is. - Boeing heeft toegegeven dat de fout in het vliegtuig van Alaska Air is ontstaan door een productiefout. Een fout die bij meer vliegtuigen gemaakt is. De zoveelste fout die rond dat vliegtuig aan het licht komt.
- De verkiezingen in Taiwan worden op een gigantische schaal geplaagd door misinformatie en deep fakes vanuit China. China lijkt daar mee oefenterrein gevonden te hebben voor de manipulatie in verkiezingen in ook andere landen, waaronder de VS.
- Saoudi Arabië heeft voor de zoveelste keer de verwachte voorraden in haar bodem omhoog gewaardeerd. Dit keer is de verwachte resterende voorraad verdubbeld. Ze willen ons doen geloven dat de voorraad olie en andere grondstoffen zoals goud, rare earth metalen, koper etc. in de bodem van het land onuitputtelijk is. De reden voor de herwaardering is het vergeven van nieuwe mijnconcessies.
- Het gaat ook in China slechter met de EV markt. Fabrikanten moeten met stevige kortingen over de brug komen om nog kopers te vinden. We zien in Europa en de VS hetzelfde. De hype lijkt even over te zijn.
- De verzending per schip van China naar Europa gaat flink meer kosten nu veel schepen besluiten om de kaap te varen in plaats van door de Rode Zee.