Home UncategorizedDoorrollen en terugrollen

Doorrollen en terugrollen

by Tom Lassing
Optiebeleggen kan heel lucratief zijn

Enkele maanden geleden ging de koers van het aandeel Cameco sterk omhoog. Ik had er een calloptie op geschreven die me toen 14 dollar opleverde. Dat wil dus zeggen: 1.400 dollar cash in het handje.

Maar… de koers bleef stijgen en ik vond het zonde de aandelen te moeten leveren tegen de uitoefenprijs.

Ik rolde optie dus door en door en door.

Ik kwam uiteindelijk bij de septemberopties uit. Het doorrollen was steeds met gesloten portefeuille.

Maar… de koers van het aandeel daalde ook weer fors en nu liep die septemberoptie pas in september af. De optie was nog 1,90 waard, maar ik acht de kans klein dat deze opgevraagd gaat worden.

Dus koos ik ervoor om ’terug te rollen’.

Terug naar een geschreven optie augustus en met een lagere uitoefenprijs. Voordeel voor mij is dat ik dan een maand eerder van de verplichting af ben en ik verwacht in augustus/september weer hogere aandelenkoersen.

Geen idee of dat ook gaat uitkomen, maar ik pas aan wat ik kan aanpassen.

Misschien heb ik je nu weer iets nieuws geleerd. Terugrollen. Ook dat is een ding.

Meer leren over opties?

Kijk hier: https://www.welovetocoach.com/cursus-beleggen-met-opties

You may also like

Leave a Comment