Ik kreeg van een lezer de onderstaande terechte waarschuwing over heel goedkope aanbieders van met name crypto bedrijven.
- De laatste tijd is er een enorme reclame voor Finst (crypto exchange)
Er worden onnoemelijke voordelen aan toegeschreven. Zij zijn de goedkoopste. (“goedkoop is duurkoop”) nadelen worden een ‘beetje veel’ weggemoffeld en opzij geschoven.
Nu is Finst opgezet door de makers van destijds “DeGiro”. (aandelen platform) Na hun grote succes hebben ze DeGiro verkocht en zijn met gevulde zakken aan het projekt “Finst” begonnen. En natuurlijk zijn zij weer de goedkoopste!
Een waarschuwing voor de lezers van je nieuwsbrief, om toch vooral zelf goed te kijken naar de nadelen van “Finst” en andere exchanges. Het is daar vaak niet pluis, want het is niet mogelijk om je crypto over te boeken naar een andere exchange en je kunt ook geen paper wallet gebruiken.
Het is alleen mogelijk om er weer euro’s van te maken. Kortom een ontzettende beperkte manier om in crypto te gaan.
Vergelijkbaar. (Een snackbar met alleen patates frites)
Ik heb nu een soortgelijk iets bij de hand met de Bitcoinmeester. Deze is overgenomen door Kraken.
Ik heb een Hedera crypto en bij Kraken zit deze niet in het pakket. Ik kan het niet overboeken naar een ander account en alleen maar mijn verlies pakken door de munt te verkopen en deze weer op een andere marktplaats te gaan kopen. Als ik het zelf niet verkoop, gaat de Bitcoinmeester mijn Hedera verkopen.
Ik heb gekocht en wat geduld nodig, om mijn verlies weer goed te kunnen maken. Zij hebben de zakken gevuld en zijn ervandoor, ik blijf met de schade zitten. De reclame die ze echter maken over alle voordelen van kraken zijn niet van de lucht.
Bijkomstigheid(je): Hun mailing is altijd in het Nederlands geweest, maar ze zijn nog niet weg of het is alleen nog maar Engels.
Naschrift: Na bezwaar te hebben ingediend bij de Bitcoinmeester, heeft men besloten dat ik toch de Hedere naar een extra wallet kan gaan sturen. Allemaal een ingewikkelde kwestie hoor, maar goed, bezwaar indienen helpt dus.
Nog een extra binnengekomen bericht van een andere lezer:
Vandaag las ik over BCM en Kraken. Je hebt helemaal gelijk, wat een gedoe met BCM. Alleen wisselen van e-mailadres heeft me al enkele dagen gekost én tot driemaal toe een mail met selfie, stukje tekst op papier én volledig leesbaar ID.
Hoe zit dat met privacy gevoeligheid vraag ik me dan af.
Ook ik zit met een crypto munt (Telcoin) die niet wordt ondersteund door Kraken. Gelukkig heb ik een Ledger en heb alles overgezet naar deze Ledger. Wanneer ik wil verkopen, maak ik een account bij een broker die het wel ondersteunt. (Of ik schuif het door naar de Ledger van mijn zoon, die accounts heeft die Telcoin ondersteunen😏).
Vanaf nu laat ik geen enkele munt meer bij een broker staan. We weten immers niet hoe veilig dat is, hoe integer de mensen achter het platform zijn.