Home Beleggers NieuwsBedrog en fraudeShort selling vraagt om een goed karakter

Short selling vraagt om een goed karakter

by Tom Lassing
Short seller bedonderde de boel

Als je een short seller bent, dan wil je dat de aandelen van een bedrijf gaan dalen. Doen ze dat niet, dan kan je als short seller enorme verliezen oplopen.

Dit maakt dat het bijzonder verleidelijk wordt om slechte berichten en valse geruchten over het bedrijf naar buiten te brengen als je als shorter klem komt te zitten.

Andrew Left is zo’n short seller die de verleiding niet kon weerstaan. Hij ging via social media negatieve (en onjuiste) gegevens verspreiden, puur met het doel de aandelenkoers omlaag te krijgen.

Hij is nu door een jury schuldig bevonden.

De strafmaat moet nog vastgesteld worden, maar er is de kans dat de 55-jarige Left nu voor twintig jaar achter de tralies gaat verdwijnen, tenzij hij Trump zo ver kan krijgen hem een pardon te geven.

De reden dat Left zo hard is aangepakt, is dat hij heel bewust postings plaatste en er direct op begon te handelen zodra de gewenste beweging zichtbaar werd. Hij deed het er dus echt volledig om. Naar verluidt maakte hij op die manier zo’n 20 miljoen dollar winst in een periode van vijf jaar.

Het punt is, hij heeft in privécorrespondentie laten weten dat hij zelf niet in zijn openbare berichten geloofde. Het was dus ook voor hem overduidelijk dat hij doelbewust leugens aan het verspreiden was om er zelf rijker van te worden.

De jury nam hem dat kwalijk, zodat hij op 17 van de 20 punten schuldig werd verklaard.

You may also like

Leave a Comment