Het is me gelukt om een prachtige portefeuille bij elkaar te beleggen, maar veel te vaak zijn de aandelen met een hondsberoerde timing gekocht.
Zo kocht ik laatst een zeer kansrijk energie aandeel…
Maar ook hier weer nét te vroeg. Ik zie het dus goed, maar handel te snel.
De koers dook na mijn aankoop 25% omlaag om daarna weer op te veren.
Makkelijk gezegd om dan te stellen dat je het beter moet doen… Zeker weten dat u (net als ik) dat aandeel NIET gekocht hebt bij de opvering. U heeft het aandeel waarschijnlijk niet eens in beeld, laat staan dat u het ooit gehad heeft.
Aan de wal staan altijd de beste stuurlui.
Maar ik baal er ondertussen wel van dat ik met al mijn ervaring toch keer op keer te vroeg instap.
Het idee daarachter is goed. Je moet immers kopen als iets niet populair is. Dan is immers de koers laag.
Maar het vervelende is dat de trend (van niet populair zijn) waarschijnlijk nog niet over is als ik al instap.
De koers blijft dus nog even zakken, ondanks dat de prijs per aandeel al verdomd interessant geworden is.
Maar die prijs wordt nog belachelijker! En daar heb ik dan niet op gewacht…
Zo zie ik nu, ik schreef er gisteren al over, veel in grondstoffenaandelen. Die zijn spotgoedkoop als inderdaad de grondstoffen vanwege de toenemende vraag naar auto’s in bevolkingsrijke landen weer gevraagd gaan worden.
Maar die visie wordt nog niet gedeeld door de grote groep beleggers. De trend van de koers van die aandelen is dus neerwaarts, ondanks dat de aandelen al goedkoop zijn.
Wat is goedkoop?
Goedkoop zijn ze niet op de huidige waardering. Maar die waardering is afgestemd op de huidige omzet en de (in mijn ogen verkeerde) verwachting van de grote groep beleggers… Goedkoop zijn die aandelen wel als je de visie hebt dat de hoeveelheid auto’s die gemaakt gaat worden nog enorm gaat stijgen. In feite gaat de automobielmarkt qua volume nog verdubbelen… En alleen maar omdat de Chinese en Indiase markten nu gaan opkomen.
Wie die visie heeft, die ziet een prachtige toekomst voor grondstofaandelen… Maar de vraag is wanneer de bel gaat dat de bodem van de grondstofaandelen koersen bereikt is.
www.beursaccent.nl