Home Beleggers NieuwsMijn gedekt geschreven calloptiestrategie (1/4)

Mijn gedekt geschreven calloptiestrategie (1/4)

by Tom Lassing
De gedekt geschreven call optie strategie

Ik krijg veel vragen over hoe moeilijk mijn gedekt geschreven calloptiestrategie is.

Nu, het is een van de simpelste strategieën. En toch gek genoeg weinig gebruikt door particuliere beleggers.

Allereerst moet je de onderliggende aandelen waarop opties uitstaan bezitten. Opties gaan standaard per 100 aandelen, dus normaal gesproken 100 of een veelvoud daarvan van de aandelen. Aandelen waar je zelf enthousiast over bent. Je moet die aandelen zelf ook echt willen hebben en er dus positief over zijn. Dat is wel een cruciaal uitgangspunt van de strategie.

Dan ga je bepalen wat je een reële koersstijging voor de komende 4 tot 9 weken vindt.

Als je dat hebt vastgesteld, ga je kijken of de optiepremies voor callopties op dat aandeel met de uitoefenprijs op je koersdoel voor 4 tot 9 weken interessant genoeg voor je zijn.

Als dat zo is, dan probeer je die callopties te schrijven.

Als dat gelukt is, dan kan je gaan wachten.

Er zijn nu een paar scenario’s mogelijk.

De eerste is de simpelste. De koers van de aandelen stijgt wel, maar haalt de uitoefenprijs niet. In dat geval hou je de aandelen en laat je de opties waardeloos verlopen en dan kan je weer gaan kijken naar een nieuw koersdoel voor de komende 4 tot 9 weken.

Dit is de leukste en makkelijkste gang van zaken. Zeker als je deze aandelen nog lang in je bezit wilt hebben. Dit is zoals je wilt dat het altijd loopt. Maar zo loopt het dus niet altijd en wat doe je dan? Morgen een ander scenario.

You may also like

Leave a Comment