Het is alweer de laatste dag van het jaar… Misschien een moment voor reflectie. Ik wens u een prettige jaarwisseling. Over nutteloosheid gesproken: Het koste uiteindelijk in 2021 in totaal 20 jaar, enkele biljoenen dollars en vier Amerikaanse presidenten om de Taliban in Afghanistan te vervangen met de Taliban.
Tesla roept in de VS een half miljoen auto’s terug. Het is niet zo extreem schokkend, maar de achteruitkijk camera kan door kabelfouten bij 350.000 auto’s uitvallen. Bij de rest is er de kans dat de achterklep spontaan open gaat.
KLM stopt met het vliegen op Shanghai. De urenlange schoonmaakplicht is simpelweg te duur. KLM vloog één keer per week op de stad.
IKEA gaat de prijzen de komende tijd met gemiddeld 9% omhoog brengen.
De gasprijs is na de piek van enkele weken geleden weer 50% lager. De enorm milde jaarwisseling in grote delen van Europa zijn een mooie meevaller. Tien dagen geleden betaalde je voor een megawattuur 180 euro. Nu is dat 87 euro.
De Chinese economie heeft in 2022 vooral consumentenomzet nodig. De economische groei kan alleen maar komen vanuit meer omzet bij Chinese consumenten. Die consumenten houden de hand op de knip omdat hun vastgoed speculaties niet echt lekker lopen. Dat is dus een flink risico voor de Chinese economie.