104
- In België mochten afgelopen maandag de winkels weer open. Zo ook een supermarkt in Oudenaarde. Een kwartier na opening sloot de politie de winkel weer. Het was niet druk of zo, maar officieel is die winkel op maandag gesloten. Na twee maanden sluiting moest de winkel dus na een kwartier weer dicht en moest het personeel weer naar huis. Krijgen een dag langer werkloosheidsuitkering. Die politiechef krijgt zijn loon toch wel… En dan vindt de politie het raar dat het geweld tegen hen toeneemt.
- Tesla heeft het voor elkaar. Door gewoon de fabriek te openen is een verdere sluiting nu van de baan. De lokale overheid heeft nog wel extra eisen gesteld. Maar dat is puur om haar gezicht te redden. De overheid is maar zo machtig als we haar maken…
- ABNAMRO maakte gisteren bekend een fors verlies te hebben geleden in het eerste kwartaal. Het heeft op twee(!) leningen moeten afschrijven en heeft geld gereserveerd voor meer afschrijvingen. Het verlies in het eerste kwartaal werd hierdoor 395 miljoen euro. Dit is slechts het begin… Dat waren leningen van voor Corona, en hier blijft het niet bij!
- De verwachting in de VS is dat in staten met een republikeinse gouverneur het aantal Covid-19 doden gemiddeld hoger zal uitvallen dan in staten met een democratische gouverneur. Dat ondanks het feit dat de hotspots New York en Californië een democratische gouverneur hebben. Het verschil zit hem in de aanpak van de ziekte, of het gebrek er aan. De maatregelen om besmetting uit te stellen, maar vooral preventief testen hebben positieve gevolgen voor wat betreft de hoeveelheid overledenen.
- De Engelse economie is zwaar geraakt en het opvallende is, die nu gerapporteerde daling had nog niets met Corona te maken! Corona gaat het alleen wel erger maken.
- In de VS is de openbaarheid van de belastingaangifte van de president nu bij het hoogste gerechtshof aangekomen. Die hoogste rechters moeten zich nu uitspreken over het feit of een president het recht heeft zijn belastinggegevens geheim te houden.
De klappen vallen in de VS in de lage inkomens gezinnen. 40% van de mensen die minder dan 40K verdienen is de baan nu kwijt. - Gisteren een zeer goed bezochte webinar Daytrading. Op een account waarop we hooguit 100 personen mogen hosten kwamen er 138. Gelukkig bleef het account gewoon werken.