Home Beleggers NieuwsBedrog en fraudeManipulatie via beeld en geluid

Manipulatie via beeld en geluid

by Tom Lassing
Bedrog of manipulatie

Er is wederom een schandaal in Brabant ontstaan. Een rechtse politicus heeft tekeningen van terechtstaande Syrische broers door AI gehaald en ze een veel gemener uiterlijk gegeven.

Puur om de haat tegen vluchtelingen te vergroten.

Het was al de tweede keer dat hij gesnapt werd. De beelden kwamen op de site van de politieke partij terecht en werden vrij snel verwijderd toen het bedrog uitkwam.

De recent overleden Robert Jensen deed aan manipulatie van beelden en geluid door alles duister te maken met een diep donker geluid erachter. Het is ongekend hoe je beelden een lading kan geven door dat te doen. Heel veel mensen realiseren zich niet dat ze op die manier enorm gemanipuleerd worden.

Het kan ook andersom. Wil je degelijk overkomen, dan pak je een witte doktersjas, of je gaat heel rustig spreken, zoals we dat wetenschappers zien doen. Ben jij geen wetenschapper, maar wil je superintelligent overkomen, dan spreek je heel rustig en gebruik je woorden die we normaal niet gebruiken. Kijk maar eens naar een speech van Thierry Baudet of Ad Verbrugge.

Mooie voorbeelden van mensen die er bijna een kunst van maken.

Robert Jensen deed het met duisternis en zware geluidseffecten. Het is allemaal heel goedkoop en zeer geniepig, maar het werkt fantastisch.

Hoe dan ook, je gebruikt die middelen omdat je boodschap niet eerlijk is. We zien het in marketing, we zien het in de politiek. Maar we zien het gebruik van die middelen vooral bij hen die weten dat hun boodschap in feite bedrog is.

Dát is de les die ik hierbij wil meegeven.

You may also like

Leave a Comment