MAGA valt uit elkaar

by Tom Lassing
MAGA valt uit elkaar

De mensen die MAGA groot hebben gemaakt — Tucker Carlson, Megyn Kelly en Marjorie Taylor Greene — keren zich er nu van af. Eindelijk lijkt het tot hen door te dringen dat Trump zelf onderdeel is van “the swamp” en dat ze jarenlang zijn misleid.

Dat maakt hen niet ineens moreel geloofwaardig. Hun wereldbeeld blijft problematisch en schadelijk. Maar na jaren van ontkenning erkennen ze nu tenminste dat ze zijn voorgelogen.

Ze accepteerden alles: zijn gedrag, zijn schandalen, zelfs na talloze veroordelingen. Blijkbaar was een overweldigende hoeveelheid bewijs nodig voordat er twijfel ontstond. En zelfs nu is het onzeker hoe diep die twijfel gaat — als het hen uitkomt, kunnen ze zich net zo snel weer achter hem scharen.

Kindermisbruik, seksueel geweld, het scheiden van families, geweld tegen demonstranten, een poging tot staatsgreep, willekeurige arrestaties van mensen die er “buitenlands” uitzien, structurele corruptie — niets daarvan was voor hen een breekpunt. Ze keken er bewust van weg.

Pas toen een kernbelofte — geen nieuwe oorlogen in het Midden-Oosten — zichtbaar werd gebroken, begon het te kantelen.

Het blijven omstreden figuren. Maar dat ze nu, eindelijk, tegengas geven, is op zichzelf betekenisvol. Mogelijk brengt het een deel van hun achterban aan het twijfelen en verzwakt het de blinde loyaliteit aan Trump en zijn kring.

You may also like

Leave a Comment