Home Beleggers NieuwsLaatste NieuwsTiming is everything

Timing is everything

by Tom Lassing

Het is altijd zo mooi, als ik met aandelen kopen te vroeg was, en dat ben ik met mijn aandelenaankopen bijna altijd, dan krijg ik te horen van lezers en abonnees dat ik beter moet timen.
Dus zeg ik, koop dan nu, dan ben je beter in je timing als dat ik was!
Maar neen, nu is ook de tijd niet, ze wachten liever nog betere koersen af.
Uiteindelijk wordt er bijna altijd niet gekocht, of alsnog tegen hogere koersen als dat ik oorspronkelijk kocht.
Timing is everything, maar helaas gaat er geen bel op de laagste koers.
De laagste koers is tevens het punt waarop het sentiment het slechtste is. Niemand wil het aandeel nog. Echter komt er een moment dat niemand nog wil verkopen. Er zijn dan geen kopers meer, maar ook geen verkopers. De omzet is extreem laag geworden.
Heel langzaam veranderd het sentiment. We merken daar weinig van, want we zijn als de kikker in langzaam warmer wordend water.
De omzetten nemen langzaam toe en de koers kruipt omhoog. Het sentiment is nog erbarmelijk, maar er zijn simpelweg geen beleggers meer die op de lage koersen van hun aandelen af willen.
De paar kopers die er zijn moeten dus steeds een klein beetje meer bieden om nieuwe verkopers te kunnen vinden.
Pas na maanden van zo’n langzame stijging ‘zien’ we ineens dat het sentiment veranderd is. Pas dan komen de durfals weer tevoorschijn te komen. De mensen die roepen dat timing zo belangrijk is… Ja, timing met een heleboel voorgaande stijging omdat ze dan pas vertrouwen hebben.
Zoals gezegd, vaak komt de meute er pas weer aan op koersen die veel hoger liggen als mijn eerste aankoop. Ik kocht niet op de bodem, maar achteraf gezien wel op een mooie koers. Je moet echter wel geduld hebben. Mijn posities zijn gemiddeld meer dan 4 jaar in bezit. Dat is heel wat anders dan bij de meeste beleggers die 4 maanden nog niet eens volhouden.

You may also like

Leave a Comment