Laat u niet verrassen, de standaard oplossing voor staatsschulden bestaat uit twee mogelijke scenario’s.
Namelijk inflatie, of een nieuwe munt.
Meer smaken zijn er niet omdat naar je stand leven er niet bij is. Beide oplossingen zijn daarom met het huidige systeem onafwendbaar.
Het kan soms even duren en soms ook even (enkele jaren) verborgen blijven door bijvoorbeeld een enorme economische groei, maar inflatie en uiteindelijk een nieuwe munt zijn net zo logisch als de zon die iedere dag op komt.
Daarom is het zo gek dat we steeds denken dat het anders is.
We leven alsof er geen inflatie bestaat en we leven alsof de euro en dollar eeuwig zullen bestaan.
Nog nooit werd er in België en Nederland zo veel gespaard.
We hebben enorme schulden die mede zo goedkoop zijn omdat de rente nu heel laag gehouden wordt. Nu is het dus slim, maar als hyperinflatie toeslaat vanwege een wegvallend vertrouwen in de munt, dan is een schuld een molensteen terwijl we in het diepe van de hyperinflatie gegooid worden. Als de rente oploopt is uw schuld ook een probleem.
We kunnen echter niet zonder schulden, want al ons geld is een schuld. Het perverse aan het geldsysteem is namelijk dat al het geld van de uitgevende bankiers geleend is. En het gekke is dat we niet eens weten wie die bankiers nu eigenlijk zijn. Van wie is de BIS in Zwitserland nu eigenlijk? Het is geen overheidsinstelling. Het is een bedrijf en dat bedrijf is van bankiers, alleen we weten niet precies van wie.
De BIS is de eigenaar van de ECB en de ECB is weer de eigenaar van bijvoorbeeld DNB… Althans… ze kan alles bepalen binnen DNB. Eigenaar van DNB is officieel de Nederlandse Staat, maar zeggenschap heeft de staat niet binnen DNB.
Maar goed, ik dwaal af… oplossing voor de staatsschuld is vooraleerst een voortdurende sluipende inflatie.
Dat kost u dus koopkracht op uw spaargeld. Ieder jaar opnieuw.
Nu steeds meer mensen zich dat realiseren, wordt de beurs weer interessanter en zodra de particulieren massaal naar de beurs bewegen, gaat de beurs weer in een correctie.
Je kan het scenario zo uitschrijven. Kuddedieren zijn het… wie? Mensen.
We worden als kudde steeds weer de verkeerde hoek in gedreven en de super rijke elite wordt alleen maar machtiger en rijker. Het is alsof het nooit genoeg is voor ze.
Standaard oplossing voor staatsschulden
75
previous post