Home Beleggers NieuwsGeen marktverstorende innovaties meer

Geen marktverstorende innovaties meer

by Tom Lassing

Ik las dit weekend een interessant artikel over het feit dat er in de wereld buiten de Internet sector bijna geen schokkende innovaties meer zijn.
Het voorbeeld werd gegeven van vliegtuigen.
Natuurlijk, de 777 is ontwikkeld, maar het vliegtuig is voor de passagier niet beter dan een vliegtuig van 20 jaar geleden. Je bent niet sneller op je bestemming en je stoel een beenruimte is kleiner dan voorheen.

777
De case werd gemaakt dat de recent aangekondigde veranderingen bij Google voortkomen uit de wens van investeerders en bestuurders om de winst te maximeren voor de winstmakende delen van de onderneming, terwijl de ontwikkeldelen apart gehouden worden en in feite niet meer kunnen profiteren van de geldmachine die de zoekmachine nog altijd is. De vraag is nu of de andere delen van Google nog wel zo snel kunnen blijven ontwikkelen als de geldstroom die er voor nodig is gaat opdrogen.
Het kan… als de huidige onderdelen op tijd genoeg cash gaan genereren.
Bedrijven buiten de Internet sector worden geleid door CEO’s die alleen maar kijken naar de winst van het komende kwartaal. Investeringen in onderzoek nemen overal af. Men wil niet investeren in onderzoeken die misschien over twintig of dertig jaar geld gaan opleveren. Men wil komende maand geld verdienen, want de bonus geldt voor nu en niet voor over twintig jaar. Alles is op de korte termijn gericht en er is geen groter doel meer wat wordt nagestreefd. De angst is er nu dat ook Google nu overgaat op terughoudendheid met betrekking tot ontwikkeling.

You may also like

Leave a Comment