Beleggers Nieuws Laatste Nieuws

De keuze als belegger (Tom Lassing)

Ik had een leuk aandeel op het oog. Het was een aandeel met wat mij betreft de nodige potentie. Koers toen ik het aan het analyseren was lag rond de 3,50. Op het moment dat ik wilde kopen op maximaal 3,51 schoot het net daarvoor naar 3,53.
Ik weet, dat zijn maar twee centen, maar wat doe je?
Ga je die twee centen mee, of blijf je vast houden aan maximaal 3,51.
Je loopt dan de kans dat de koers wegloopt en je voor twee rottige centen een prachtige kans misloopt.
U begrijpt al, ik hield strak vast aan 3,51.
Een week lang iedere dag een dagorder ingelegd voor 3,51.
Op een gegeven moment stond er al 3,75 op het bord.
Gisteren had ik enkele vergaderingen waardoor ik niet op tijd mijn dagorder in kon leggen. Toen ik tussen twee vergaderingen door keek, was de koers 3,48.
Ik heb toegeslagen en voor 3,483 heb ik mijn 1300 aandelen kunnen kopen.
Was dat geluk? Ik vind van niet. Het is namelijk vaak zo dat een koers getest gaat worden. Die 3,50 was technisch in mijn ogen een uitbraak/weerstand niveau. Zo’n niveau wordt vaak getest. Ik heb de keuze gemaakt om voor de test te gaan. Daar kan je geluk mee hebben, je kan ook pech hebben. De beurs is iedere werkdag open, dus mis ik een keer een kans, dan is dat geen halszaak. Dus waarom te veel betalen?

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichten velden zijn gemarkeerd met *