Het bedrijf Blackstone is al heel veel jaren een enorm grote vastgoedinvesteerder in Berlijn. Niet tot groot plezier van met name niet zo rijke huurders.
Het bedrijf heeft een heel slecht naam. Ze laten namelijk hun bezittingen bewust deels verpauperen omdat ze graag willen herontwikkelen. Duurdere huurobjecten zijn commercieel interessanter dan de er nu staande flats die Blackstone kocht. De huurders hebben de investering al opgebracht en Blackstone wil nu in veel gevallen saneren. De arme huurders er uit, de zaak platgooien en dan kapitaalkrachtige huurders in moderne appartementen terug plaatsen.
Minder lastige huurders en veel hogere inkomsten.
Waar die armere huurders dan moeten blijven is het probleem voor de stad, niet voor Blackstone.
Het bedrijf is zo onpopulair geworden dat er een niet bindend referendum is gehouden. De uitkomst is dat de Berlijners in meerderheid willen dat beleggers als Blackstone onteigend gaan worden.
De soep zal niet zo heet gegeten gaan worden, maar het is duidelijk dat de politiek dit signaal niet langer kan negeren. Er moet iets tegen die vastgoed haaien gedaan gaan worden.
De vraag is waar dit gaat uitkomen.
Blackstone en Berlijn
112
previous post