Het is haast niet voor te stellen, maar de techniek om olie en vervolgens benzine uit hout te verkrijgen, kunt u letterlijk in uw eigen achtertuin toepassen.
Sterker nog, de meeste mensen gebruiken fase één van de stap ieder jaar al vele malen, zonder zich te realiseren dat er eigenlijk veel meer mogelijk is.
Bij het barbecueën zijn we hout op een enorm onrendabele manier aan het verbranden.
Waarom?
Met de rook en de warmte vervliegt ook alles waarmee u verschillende soorten olie en gas kunt verkrijgen.
Met een relatief klein beetje vernuft en wat hobbywerk kunt u namelijk uit datzelfde hout en met hetzelfde vuurtje zowel olie als gas produceren. En mogelijk kunt u nog altijd uw vlees grillen, want die warmte moet toch ook ergens heen.
Dit is zo mooi dat we het eigenlijk zouden moeten opzetten als een showmodel.
Wat houdt me tegen?
Met name de moeite vrees ik. Ik ben niet zo’n techneut. Maar de ruimte die heb ik al wel.
Ik kom hier binnenkort verder op terug.
Ondertussen is er in Amerika al een bedrijf opgestart dat dit op een veel grotere schaal al aan het uitvoeren is. Ze produceren nu al enkele honderdduizenden liters brandstofvloeistoffen per jaar. Nog altijd klein in vergelijk met de grote olieraffinaderijen, maar ondertussen wel de grootste faciliteit ter wereld die deze techniek toepast.
Benzine uit… hout
262
previous post