Home Beleggers NieuwsBeleggen met geautomatiseerde systemen

Beleggen met geautomatiseerde systemen

by Tom Lassing

Het klinkt zo mooi, geheel geautomatiseerd, dus met uitsluiting van alle emoties handelen. Maar waarom staan dan zo veel mensen op verlies terwijl ze werken met die geavanceerde systemen die na jarenlange studie zijn opgezet? Dat was toch fail proof?
De reden is naar mijn idee helaas vrij simpel…
De eerste reden voor verliezen is dat de markt wel eens iets onverwachts doet. Zo was het los maken van de Zwitserse franc zo’n zwarte zwaan in de markt. Er zijn werkelijk giga bedragen verloren gegaan door het losmaken van die valuta.
Je vraagt je af hoe dat toch kan, maar allemaal dachten ze blijkbaar dat de Zwitserse Franc trade een 100% zekerheid was.
Maar daarnaast denk ik dat de systemen van de grootste banken nóg iets slimmer zijn dan bijna alle slimme geautomatiseerde handelssystemen.
Ik heb sterk het vermoeden dat in navolging van de NSA ook de grootste banken meekijken op plekken waar ze eigenlijk niet mee mogen kijken en dat ze kunnen dankzij hun geautomatiseerde systemen. Die kunnen verbanden leggen die eigenlijk strikt genomen niet gelegd zouden mogen worden.
Met welke rekening wordt welke transactie uitgevoerd in welke markt en wat waren op dat moment de technische indicatoren. Bij de volgende transacties wordt dat weer opgetekend en binnen enkele transacties is de kern van het geautomatiseerde handelssysteem van die handelaar duidelijk.
Het is dan een makkie voor de bank om met dat gegeven de markt voor die handelaar net steeds even te verzieken. De trades via dat systeem worden dan dus structureel iets duurder en uiteindelijk zelfs onrendabel.
Helaas kan ik dit verhaal niet met keiharde bewijzen hard maken. Het enige dat ik weet en zie is dat al die geautomatiseerde handelssystemen na verloop van tijd minder effectief worden en uiteindelijk niet meer rendabel. We zien ook dat met het toenemende aantal klanten dit soort services ook minder effectief gaan worden. Dat terwijl die markt giga groot is. De omvang van de services is bij lange na niet voldoende om een rimpeling in die markt te kunnen veroorzaken.
Ik kan er geen andere verklaring voor bedenken dan dat de grootste spelers in de wereld in feite al weten welke transactie er aan zit te komen. Iedere transactie wordt daarna duurder, tot er in feite geen marge meer is.
Doe daar af en toe een ‘ongelukje’ bij zoals de Zwitserse franc of een flash crash en vrijwel niemand kan op termijn met een niet veranderend systeem nog structureel winstgevend in de markt actief zijn. Blijkbaar moet je systeem zich actief blijven aanpassen om de tegenpartij op de markt voor te blijven.
Die systemen zijn er ongetwijfeld.
En er zijn ook systemen die wel langere tijd winstgevend blijven. Maar helaas zijn het er maar weinig.
Deze mannen denken dat ze zo’n winstgevend systeem hebben kunnen maken. Klik hier

You may also like

Leave a Comment