Home Beleggers NieuwsVerplichte stage vergoeding?

Verplichte stage vergoeding?

by Tom Lassing

De discussie is nu gaande of scholieren die stage lopen een vergoeding zouden moeten krijgen.
Ik denk dat het een goede zaak is deze discussie te voeren.
Maar misschien is het beter te kijken of de stage nog wel is wat deze moet zijn.
Immers, we praten over leerlingen van een opleiding die ervaring moeten opdoen en op hun stage iets moeten leren. Hen dus alleen maar hetzelfde productie werk laten doen is werken, dat is geen stage.
De opleidingsinstelling zou dus al moeten kijken of het bedrijf waar de leerlingen komen wel echt een stage biedt, of dat het slechts goedkope productie werkers zoekt.
Helaas hoor ik van veel leerlingen dat het te vaak gewoon productiewerk is en er geen serieuze stagebegeleiding aanwezig is.
Wat heeft de stage dan nog voor zin?
Stagevergoeding zou voor productiewerk volkomen terecht zijn.
Maar als een stagebedrijf écht werk maakt van de stage en de leerling écht iets leert, dan kost dat het stagebedrijf simpelweg geld. Dan wordt de stagiair niet gebruikt als goedkope arbeidskracht en wordt een dure betaalde kracht ingezet voor stagebegeleiding en dat kost dus geld.
Juist die stage plekken ga je kwijtspelen als je de bedrijven verplicht om de stagiair te betalen. Immers moet de stagiair dan ook keihard geld gaan opleveren.
Je gooit dan in mijn ogen het kind met het badwater weg.
Je bent leerling, je heb recht op een stukje opleiding. OOK op je stage. Ik zou eerder pleiten voor GEEN vergoeding, zodat de stagiair ook kan eisen dat er aandacht aan hem of haar besteed wordt.

You may also like

Leave a Comment