Home Beleggers NieuwsOlie, bankiers en de economie

Olie, bankiers en de economie

by Tom Lassing

 

Consumenten die klagen over hoge olieprijzen kunnen opgelucht ademen als de economie terugvalt. Immers, dan is er minder vraag naar olie en dan kunnen de prijzen aan de pomp omlaag.
Oeps, dat willen we ook niet, want we willen een sterkere economie.
Echter, wie gelooft er op dit moment in een serieus sterkere economie in Europa, China en Amerika?
Dus die olieprijs kan zo hoog niet blijven als er sprake is van een ‘normale’ markt van vraag en aanbod.
Toch?
Maar waarom is die olieprijs dan zo hoog?
In Amerika is het verbruik van olie met 2,5% gedaald. China ziet haar economie verkrappen en Europa, tsja, dat is helemaal het lachertje van de drie.
Als de olieprijzen nu stijgen, dan ligt het ergens anders aan.

Speculatie!
OK, maar door wie?
Ik verdenk de banken er van. Die hebben nu zoveel gratis geld van de Centrale banken gekregen dat ze daarmee speculeren. Er is maar een klein deel van bijvoorbeeld een biljoen euro nodig om een markt als de oliemarkt met futures sterk te beïnvloeden. Doe daarbij wat opgeklopte spanningen rondom Iran in de pers en de koers wordt lekker omhoog gejaagd terwijl het daadwerkelijke verbruik meevalt.
In feite krijgen we nu te maken met speculatie vanuit gratis geld. Is dat niet de reden voor veel luchtbellen in de economie?
Geld is voor die bankiers niets waard. Ze kregen het gratis en over een jaar of wat gaan ze met een vette bonus bij die bank weg. Niemand straft ze voor slecht gedrag.
Hoe haal je het in je hoofd als samenleving om bewezen criminelen (immers belazeren die bankiers al 12 jaar en langer de boel) een biljoen euro in handen te geven!
Ben je dan als samenleving nog wel helemaal wijs?

You may also like

Leave a Comment