Home Beleggers NieuwsOekraïne stand van zaken eind maart

Oekraïne stand van zaken eind maart

by Tom Lassing

Gisteren heb ik een video gemaakt waarin ik mijn visie op de oorlog geef. Kijk hier:


In tegenstelling tot de westerse media ben ik er niet van overtuigd dat Rusland al verloren heeft. Het Russische beroepsleger is nog amper in actie gekomen. De Russische generaals hebben hun goedkoopste krachten ingezet (dienstplichtigen). Die wonnen in Wit Rusland en Kazachstan heel makkelijk en het is niet zo gek dat ze dachten dat het in Oekraïne ook wel genoeg zou zijn.
Die troepen zijn enorm verslagen, maar daarmee is Rusland nog niet verslagen. Rusland is nu in mijn ogen het toekomstige slagveld aan het klaarmaken voor de volgende bestorming. De beroeps komen er aan. Alles tussen de steden en waar de Russen nu liggen wordt door artillerie platgegooid. Als de Russen straks aanvallen, dan is dat door een figuurlijke woestijn van ruïnes.
Gaat Rusland uiteindelijk winnen?
Daar ben ik niet zo overtuigd van. Oekraïne heeft dan maar een klein leger, maar het wordt nu wel door letterlijk ‘de wereld’ van wapens voorzien. Is dat voldoende? Dat is uiteraard de vraag.
De vraag is ook, houdt Rusland dit uiteindelijk vol, want ook de beroeps gaan in de steden enorme verliezen oplopen.
Uiteindelijk is de grootste vraag… is dit het waard? Wat valt hier uiteindelijk nog te winnen?
Rusland wil een machteloos Oekraïne. Ze proberen dat door het land het stenen tijdperk in te bombarderen. Dat is voor de korte termijn effectief, maar kijk eens hoe snel Duitsland en Japan na de Tweede Wereldoorlog herstelden. Dat gaat Oekraïne ook doen zodra de Russen zich ooit terugtrekken. Doen ze dat niet, dan is er de kans dat Rusland zichzelf terug in het stenen tijdperk vecht.

You may also like

Leave a Comment