Er staan momenteel 711 miljoen aandelen OceanaGold uit. Het bedrijf heeft nu toestemming verkregen om 35,5 miljoen eigen aandelen in te kopen.
De koers is nu C$3,65 per aandeel. De K/W is nu 53, maar voor komend jaar wordt een K/W van 11,1 verwacht. Ze verwachten dus flink meer winst te gaan maken en willen daarom nu, voor een koersstijging, eigen aandelen terug gaan kopen.
Ze hebben het geld, alleen daarmee zullen ze wel heel hun cashpositie inleveren. Ze hebben echter ook een forse vrije kasstroom, dus uiteindelijk kunnen ze het zich veroorloven.
Ik denk daarom een wijs besluit om nu goedkoop eigen aandelen in te kopen. Ook gunstig voor de aandeelhouders die de aandelen in bezit houden.
Ik ben aandeelhouder van het bedrijf. Ik ben dat al tientallen jaren. Het is één van de oudste aandelen die ik nog altijd in mijn bezit heb. Dit bedrijf nam ooit Romarco Minerals over. Het bedrijf waar ik mijn zoon Romar naar vernoemd heb.
OceanaGold gaat eigen aandelen inkopen
156
previous post