Berkshire Hathaway heeft via haar voormalige CEO Warren Buffett een duidelijk lijn uitgezet. De nieuwe CEO zet nu zijn eigen lijn uit en die is anders, maar net zo verrassend als dat Warren Buffett uit de hoek kon komen.
Zo is er groot ingezet op zowel Delta Airlines als Macy’s. Beide bedrijven in sectoren die het nu behoorlijk zwaar hebben. Een opvallende positie inname derhalve. De positie in Chevron is afgebouwd.
Ook is in het eerste kwartaal fors ingezet op Alphabet (GOOGL). Daarmee komt Berkshire Hathaway laat op het AI feestje. Vooralsnog heeft de nieuwe CEO gelijk. GOOGL staat op bijna het hoogste punt. Macy’s (M) doet al 5 jaar weinig. Het aandeel stond in 2015 op 70. Nu nog slechts 18. Delta Airlines (DAL) is na een koersval in 2025 aan een opmerkelijk sterk koersherstel bezig en staat vrijwel op het hoogste punt ooit.
Je moet het lef maar hebben om de afgelopen maanden in die aandelen te stappen.