Beleggers Nieuws Laatste Nieuws

Marktbeeld 28 aug 2023

  • Morgen ga ik in het lunchwebinar het aandeel Zoom bespreken. Klik hier om er morgen om 12:30 uur bij te zijn.
  • Tesla wil voor Tesla bezitters in LA een diner en drive-in theater gaan opzetten. Hij hoopt daarmee een unieke extra ervaring aan Tesla klanten te kunnen bieden. Het lijkt mij een beetje een autistische vorm van vermaak als je alleen maar met Tesla eigenaren om wilt gaan. Maar goed Musk is dan ook een beetje van lotje getikt. Het maakt hem tot wie hij is. Of zijn klanten ook zo maf zijn…
  • In Oostenrijk gaat de windfall profit belasting op olie- en gasbedrijven verder omhoog. Alles 10% boven de gemiddelde winst die ze in de periode 2018 tot 2021 maakten wordt gezien als windfall profit. Daar moeten ze extra belasting over betalen. Sneu voor ze, maar we praten over een stukje belasting over winst. Ze gaan er niet kapot van. Dat doen veel kapitaalarme consumenten al wel, mede door deze bedrijven.
  • India heeft extra uitvoerbeperkingen opgelegd aan de rijstsector. Hun rijst mag het land niet verlaten. India is bang dat het anders de eigen bevolking niet kan voeden omdat rijke landen de rijst zouden wegkopen.
  • Chinese bedrijven hebben moeite hun winsten op peil te houden. De Chinese economie heeft het zwaar. De vraag vanuit het westen is fors teruggelopen nadat de Corona achterstand was ingelopen.
  • De aandelen Evergrande (Chinese vastgoed onderneming) werden weer op de beurs verhandelbaar. De handel was 17 maanden geleden stilgelegd. De koers gingen tot 87% omlaag. Toch is hun verlies als onderneming al iets aan het afnemen.
  • Ook Facebook wil dat haar werknemers weer op kantoor komen werken. Om dat te kunnen handhaven wil Facebook dat werknemers altijd een GPS tracker bij zich hebben waaruit blijkt waar ze zich bevinden. Iets zegt me dat dit niet lekker gaat vallen bij de werknemers.
  • Gisteren heb ik twee video’s over Oekraïne gemaakt. Je vindt ze hier en hier. Overigens heb ik nu 5.500 abonnees op het video kanaal.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichten velden zijn gemarkeerd met *