Marktbeeld 21 juni 2024
- Vandaag lopen voor mij weer enkele geschreven call opties op de aandelen die ik in bezit heb waardeloos af. Dit houdt in dat ik de premie definitief mag houden EN de aandelen ook nog heb. Ik ga voor wie een volgende ronde.
Maandag ga ik deze strategie in mijn speech in Maastricht bespreken. - Een bevriend stel verkocht de woning in Best. De prijs voor de tussen woning was met 435.000 euro al behoorlijk opgepompt. De uiteindelijke verkoopprijs werd 495.000 euro! De plannen van ASML om direct onder Best een extra 20.000 arbeidsplaatsen te gaan creëren doen zich nu al voelen.
- Winkelketen Action leent 1,8 miljard euro om daarmee aandeelhouders dividend uit te kunnen keren. Het gaat vooral om investeringsmaatschappij 3i. Die heeft 55% van de aandelen in handen. Action koopt ook eigen aandelen in.
- Apple heeft een flinke uitdaging om AI in haar producten te verwerken. Ze laten bijna alles in China maken en daar gelden strenge regels rondom AI. Mogelijk te strenge regels voor Apple. Hoe lang houdt Apple het nog vol om alles in China te laten maken?
- Putin is in Vietnam en hoopt daar het isolement van Rusland iets te verminderen. Ik vrees voor Rusland dat ze in Vietnam ook wel zien hoe het er tegenwoordig in Rusland voor staat.
- Trump Media verloor gisteren nog weer 15% aan waarde. De hoogste koers was eind maart 66 dollar. Nu staat het aandeel onder de 27. Kijken we naar een reële waarde, dan zou het aandeel op 0,10 netjes gewaardeerd zijn… Er zit dus nog wel wat hete lucht in de koers. Het bedrijf is 55 miljard waard op een omzet van nog geen 3,8 miljoen dollar. Om die omzet te maken werd 384 miljoen verlies gemaakt. Misschien is die 0,10 nog wel iets te hoog ingeschat moet ik bekennen.
- Ook Canada overweegt nu een extra tarief te gaan heffen op Chinese EV’s. De regels van de WTO geven het recht omdat China forse subsidies verstrekt aan die sector.
- China heeft Visa en Master Card gevraagd om de transactiekosten via hun systemen in China te verlagen. Wat als… is niet bekend.