Home Beleggers NieuwsMarktbeeld 16 sept 2-24

Marktbeeld 16 sept 2-24

by Tom Lassing
  • Morgen is in Nederland Prinsjesdag. De regering maakt dan haar plannen bekend. Het lijkt er op dat de regering een migratiecrisis wil uitroepen, om zo Nederland op slot te gooien en de democratie deels uit te zetten. Dat zou in mijn ogen een schandelijke zaak zijn.
  • Dit weekend was het Open Monumenten dag weekend. Ik heb er zaterdag dankbaar gebruik van gemaakt.
  • Aanstaand weekend heb ik in mijn tuin en kantoor in totaal vier kunstenaars die exposeren. Ben je in de buurt, dan ben je zaterdag en zondag welkom tussen 11:00 en 17:00 uur.
  • De strafzaak tegen voormalig Jumbo topman van Eerd gaat vandaag beginnen.
  • De Chinese economie blijft zwakjes. De industriële productie liep tot en met augustus in dit jaar met 3,3% terug. Ook de huizenprijzen daalden er flink. Gemiddelde daling was 5,3% jaar op jaar.
  • In Midden-Europa forse wateroverlast. We gaan daar in Nederland niets van merken, omdat de regen net buiten het stroomgebied van Maas en Rijn viel.
  • Er is een mogelijke aanslag op Trump verijdeld. Er werd iemand met een geweer bij één van zijn golfresorts opgepakt.
  • Gaat de FED de rente verlagen? Ik denk het niet. We horen deze week het besluit van de FED.
  • Waar kan je het comfortabelst met pensioen gaan? Zwitserland staat op nummer één. Nederland staat achtste en Luxemburg tiende. Afwezig in die top tien landen in de Amerika’s. Alleen Canada staat op zes. Opvallend, Nieuw Zeeland (2) en Australië op 4. In de top tien ook geen Aziatische landen. Misschien ook wel verrassend, Portugal (3) en Spanje (5). (Bron U.S. News and World Report)

You may also like

Leave a Comment