Home Beleggers NieuwsMarktbeeld 13 mrt 2026

Marktbeeld 13 mrt 2026

by Tom Lassing
Brent weer boven de 100 dollar per vat
  • Volgens de Rabobank gaat de oorlog in Iran de economie in Nederland remmen. Vrijwel alle sectoren gaan er last van hebben. Is ook wel logisch, want door duurdere energie hebben consumenten minder geld om andere dingen te doen.
  • De Amerikaanse aluminiumproducenten beginnen serieus last te krijgen van een tekort aan aluminium. Dat wordt extra pijnlijk door de importbelasting op Canadees aluminium. Canada stuurt haar aluminium nu liever naar andere markten. Ondertussen zijn de aluminiumsmelterijen in het Midden-Oosten gesloten door een tekort aan gas en het probleem dat de Straat van Hormoez gesloten is. Wereldwijd staat de aluminiummarkt voor enorme verstoringen.
  • KLM verhoogt de ticketprijzen voor lange vluchten vanwege de hogere kerosineprijzen. De prijs per ticket gaat 50 euro omhoog. Een lange vlucht is een vlucht van 6 uur of meer.
  • De prijs voor een vat Brentolie is vanochtend 101,30 dollar. WTI doet nu 96,24 dollar.
  • Op Finance Yahoo extreem veel aandacht voor Warren Buffett. Dat maakt me achterdochtig over hun motivatie om zo veel aandacht aan de oud-CEO van Berkshire Hathaway te geven. Zijn ze bepaalde aandelen aan het pluggen?
  • Gisteren weinig aandelen die extreem veel stijging lieten zien. Firefly Aerospace (FLY) was de nummer drie. Gisteren steeg het aandeel met 12,77%. FLY is een interessant bedrijf. Het is het enige commerciële bedrijf in de wereld dat de maan met een raket bereikt heeft. Zeer interessant om hun website te lezen.
  • De acties van DOGE waarbij Elon Musk zogenaamd besparingen door ging voeren, blijken nu een bewezen actie te zijn om heel veel overheidsdata te stelen. Via Signal werden de gesnaaide data illegaal doorgestuurd. Er wordt nu al onderzoek naar gedaan. Ik verwacht pas bij een nieuwe president echt vervolging van de daders, tenzij Trump voordien al heel breed pardons aan de oplichters gaat verstrekken. Reden voor het stelen van de data is toekomstige verkiezingsfraude. De data kan helpen te bepalen hoe kiesdistricten optimaal moeten worden ingericht voor een Republikeinse overwinning in de toekomst.
  • De Straat van Hormouz is nog altijd gesloten. Wat of het echte doel van de oorlog ook was, het afsluiten van de Straat van Hormouz door Iran was zeker geen doel van de VS en Israël. Kortom, deze oorlog is vooralsnog een mislukking! Zeker omdat Trump had aangegeven dat de Straat veilig was, waarna Iran enkele olietankers in brand schoot.

You may also like

Leave a Comment