Sinds de Amerikaanse regering op 21 augustus 2006 de SB-1 Energy Dividend Act bekrachtigde is er een ware rage ontstaan zowel bij particulieren als industrie om zonnepanelen te installeren om zo de elektriciteit rekening te verminderen.
Wereldwijd zijn aandelen van zonnecel producenten door de grote vraag naar deze vorm van alternatieve energie flink gestegen.
Wat weinigen weten is dat de bedrijven die zonnepanelen installeren een veel hogere marge kennen dan de producenten van de zonnecellen zelf.
Akeena Solar (Nasdaq:AKNS) is zo’n installatie bedrijf, v.n.l. werkzaam in Californië (59 miljoen inwoners) dat naast de SB-1 wet ook nog eens profiteert van een Californische energie wet om 1 miljoen zonnedaken te bouwen met subsidie van de lokale regering.
Daarbij heeft Akeena Solar, tot nu toe een relatief klein bedrijf, een zeer efficiënt gestandaardiseerd installatie proces ontwikkeld, enig in zijn soort. Het bedrijf maakt de hoogste winstmarge van enig zone energie bedrijf in de wereld. AKNS staat sinds september 2007 op de Nasdaq genoteerd na eerst een notering te hebben gehad op de Over the Counter beurs (OTC).
AKNS heeft zijn werkterrein op de grootste zonnecel markten in de VS nl in Californië ,New York, Conneticut en New Jersey.
Insiders bezitten 44% van de aandelen (12 miljoen), hetgeen de hoge interesse en waardering aangeeft. Circa 15 miljoen aandelen zijn vrij verhandelbaar, waarvan slechts 4% door Institutionele beleggers. De verwachting is dat dit percentage aanzienlijk zal gaan stijgen als het winstpotentieel van AKNS in de cijfers tot uiting gaat komen.
Sinds korte tijd zijn ook grote bedrijven als Fedex, Staples, Johnson and Johnson, Toyota, Macy’s, Lowe’s, Walmart en zelfs het Amerikaanse Ministerie van Defensie op grote schaal hun gebouwen aan het voorzien van zonnepanelen om te besparen op de elektra rekening( niet vanwege de verminderde CO2 emissie gedachte).
Dit zal zich is de verwachting als een olievlek gaan uitbreiden als men eenmaal inziet wat de besparingen kunnen zijn.
Akeena Solar staat op het punt van uitbreken nadat 2007 een overgangs jaar was met een omzetgroei van 135% en een bedrijf dat zijn organisatie moest vergroten om zich aan te passen aan de enorme vraag naar zijn diensten.
In november 2007 bracht AKNS via een onderhandse plaatsing $26 miljoen binnen om de uitbreidingen voor 2008 te bekostigen. In verschillende nieuwe gebieden in de VS werden nieuwe kantoren geopend en in december werd de kredietlijn bij de banken vergroot van $7,5 naar $25 miljoen. In januari 2008 tekende AKNS een licentie overeenkomst met Suntech Power Holdings voor de distributie van state of the art Andalay zonnepanelen in Europa, Japan en Australië. In maart 2008 werd een strategisch partnerschap aangegaan met Kyocera om Andalay zonnepanelen te produceren (Kyocera is de grootste producent ter wereld).
Omzet AKNS 4de kwartaal 2007 was $10,3 miljoen (toename 130% t.o.v. de $4,5 miljoen van 2006) met een totaal van 1316 kilowatt aan geïnstalleerd vermogen (1005 KW in 2006).
Het bedrijf maakte in 2007 nog een verlies van $4,5 miljoen (-$0,18) en hoopt ondanks de enorme groeistuip in 2008 breakeven te draaien om in 2009 winstgevend te worden.
Koers AKNS was 25 april $6,33, laatste jaar koers hoog $16,80 en laag $2,97. Er zijn 28,39 miljoen aandelen in omloop.
AKNS is een aandeel om bij voorkeur onder de $7 aan te schaffen en weg te leggen.