De begrotingstekorten behoren volgens Obama binnen enkele jaren, en normaal gesproken binnen zijn tweede ambtsperiode, tot het verleden.
Ik weet niet hoe hij dat voor elkaar wil krijgen of welke berekeningsmethode hij ervoor wil gebruiken. Het zou in mijn ogen echter een wonder zijn.
Op dit moment is de begroting bijna 3500 miljard groot en zijn er nog geen 2000 miljard aan inkomsten.
Zijn tekort is bijna 1600 miljard dollar. De bezuinigingsdeal met de republikeinen is maar liefst 38 miljard groot. (Op een tekort van 1600 miljard!)
Overal geven ze in Amerika toe dat de vaste lasten al meer zijn dan wat er binnenkomt aan inkomsten. Ruimte om te bezuinigen is er dus amper. De belasting verhogen willen ze namelijk ook niet.
Ik weet dan niet welke magische formule er dan op de begroting losgelaten moet worden om deze begroting wel sluitend te krijgen.
Gaat Amerika alle oorlogen afzweren en haar leger opdoeken? Zelfs dat zal niet genoeg zijn om de tekorten weg te werken. We hebben het dan alleen over de tekorten, nog niet eens over de al bestaande schulden.
Het lijkt wel alsof in Amerika heel de natie besloten heeft om maar niet serieus mee te gaan rekenen.
Ze slikken als zoete koek de onzin die er over de begroting wordt verteld. Over een paar jaar zijn de problemen over. Hoe? Niemand die het wil weten. De oplossing zal er komen, dat vertrouwen is er in Amerika.
Ben ik dan zo dom dat ik die oplossing niet zie, of mis ik gewoon een bepaalde Amerikaanse optimistische blindheid die er voor nodig is?