Ik keek een paar maanden geleden eens naar een Belgisch praatprogramma waarin een Nederlandse nieuwsman een praatje kwam doen.
Hij had een heel sterke uitspraak.
Het was (vrijblijvend en los uit de pols) iets als dit:
Als je altijd alleen het nieuws volgt, dan weet je niets over wat er echt in de wereld gaande is.
Immers brengt het nieuws alleen dat wat opmerkelijk of anders is. Waar mensen daadwerkelijk de hele dag mee bezig zijn, dat komt niet op het nieuws.
Eergisteren probeerde het NOS journaal dus ‘nieuws’ te brengen door in Turkije te berichten over Turken die niet meedoen aan de demonstraties… Dat is dus geen nieuws! Dat is het nieuws willen negeren en als je dat doet, dan krijg je commentaar!
Wilt u als belegger weten wat er gaande is, dan moet u dus NIET het nieuws volgen. Het financiële nieuws is immers ook vooral dat wat opvalt. Dat wat er echt gaande is komt niet in het nieuws omdat het te gewoon is.
Dat is ook de reden dat er nog altijd pareltjes van aandelen ‘ontdekt’ worden. Ze zijn zo ‘gewoon’ dat ze niet opvallen, ondanks dat er een half miljard beleggers op de beurs in hooguit enkele tienduizenden verschillende fonsen en posities actief is.
Ze lopen allemaal dezelfde feiten achterna en kijken allemaal naar dezelfde drie zenders die financieel ‘nieuws’ brengen. De index aandelen krijgen alle aandacht, dat wat er onder zit krijgt maar mondjesmaat aandacht en alleen als er iets opmerkelijks als bijvoorbeeld een forse winst te melden is. Als dat positief is, dan is het dus te laat als het al in het nieuws is gekomen. Als belegger ben je dan op een rijdende trein aan het springen. Een trein die door de media aandacht al bijna op het station aangekomen is.
Nieuws is wat ‘anders’ is
91
previous post