Home Beleggers NieuwsLaatste NieuwsHet schandelijke van banken in de crisis

Het schandelijke van banken in de crisis

by Tom Lassing

Zodra een bank bijna failliet gaat, wordt de geldkraan richting de rekeninghouders dichtgedraaid. We zien dat nu in Cyprus, waar je maar 300 euro per dag mag opnemen.
Ondertussen mag je wel vol je schulden bij de bank blijven afbetalen!
Een niet erg gelijkwaardige deal, want in feite zou je als spaarder nu ook je schuld moeten kunnen afstempelen.
Zeker interessant als je meer spaargeld dan schuld hebt.
Wat vooral spaarders zich niet of veel te laat realiseren is dat hun spaargeld er niet meer is.
Ook in Nederland is het geld er gewoon niet meer.
Het is uitgegeven en verloren gegaan in zeer ingewikkelde producten die in het gezicht van de bankiers ontploft zijn. De reden dat de banken nog niet geploft zijn is puur gelegen in het feit dat we verder alles bij het oude gelaten hebben.
We hebben ons geld bij de bank laten staan (sterker nog, er veel meer geld naar toe gebracht) en we zijn door de banken gedwongen om minder te lenen.
De banken doen ondertussen hun eigenlijke werk niet meer en speculeren er op los met geld dat ze van de ECB gekregen hebben. Hoe anders kunt u de stijging van de beurzen verklaren? Particuliere beleggers hebben de beurs massaal verlaten en geld op de spaarrekening gezet, pensioenfondsen mogen steeds minder beleggen en ook verzekeringsmaatschappijen zien stagnatie en krimp in beleggingsproducten.
De enigen die nog vol in de beurs actief zijn, zijn de banken.
In feite zijn het beurshandelaren geworden en dat doen ze van ‘ons’ geld.

You may also like

Leave a Comment