Welke alternatieven zijn er, behoudens valutarekeningen bij banken openen?
Ook bij brokers als Interactive Brokers of TradersOnly is het voor rekeninghouders mogelijk om het cash geld in Zwitserse Franken aan te houden. Het levert weinig tot geen rente op, maar de kosten van omzetting zijn laag en het is erg makkelijk geregeld.
Ook bij Goldmoney is het mogelijk om cash geld in bijvoorbeeld Zwitserse Franken aan te houden.
Voor de meeste beleggers zijn dit snelle en effectieve oplossingen die weinig moeite kosten.
Het voordeel van deze mogelijkheden is het feit dat het geld makkelijk en snel kan worden omgezet.
Daar waar de grootbanken direct enorme provisies vragen voor het omzetten van geld, is het bij de brokers zo dat je slechts transactiekosten hoeft te betalen. Met een paar euro aan kosten ben je klaar. Hoe kan een reguliere bank daar nog tegenop? Hoe het met de kosten bij Goldmoney zit, weet ik momenteel nog niet. Ik kon het zo snel niet op de site vinden.
Hoe zit het met de kapitaal bescherming?
– U moet even nagaan of uw cashgeld als het bij een brokers staat ook enige bescherming kent vanuit de staats/bank garantie. Bij Euro’s op banken die hier in meedoen is die garantie 100.000 euro per persoon per bank. Of de tegoeden in Zwitserse Franken ook onder die bescherming vallen, dat weet ik nog niet. We willen echter uit Euro’s weg omdat we de Euro niet vertrouwen. Waarom dan wel op de staatsgarantie op Euro’s vertrouwen? Dat is dan toch ook een garantie van niets. Wie bang is voor het voortbestaan van een bank of broker, moet er geen rekening openen. Vooralsnog staan IB en TradersOnly zeer goed aangeschreven.