Home Beleggers NieuwsLaatste NieuwsEen beschermende Apple aankoop

Een beschermende Apple aankoop

by Tom Lassing

Apple koopt Beats voor 2,3 miljard. De reële waarde was een half jaar geleden nog 700 miljoen. Zijn ze bij Apple helemaal gek geworden?
Neen.
Het is een beschermende aankoop.
Apple wilde Beats niet zo zeer hebben, het wilde vooral voorkomen dat anderen het zouden krijgen.
Als je geld als water hebt, dan kan je op die manier bezig gaan.
Het is doodzonde, want deze investering gaat voor Apple nooit geld opleveren. Maar daar gaat het Apple dan ook niet om. De concurrentie moet het zo moeilijk mogelijk gemaakt worden en dat zou dan, indirect weer goed voor Apple moeten zijn.
In feite is het een zeer verkwistende methode van werken. Immers gaat Apple de mogelijkheden waarschijnlijk niet optimaal benutten, terwijl partijen die dat wel hadden kunnen doen, dat nu dus ook niet kunnen.
Als mensheid verliezen we als ondernemingen op deze manier bezig gaan.
Het doet denken aan hoe de uitvindingen van Tesla ‘verdwenen’ zijn.
Hij had enorm veel uitvindingen en patenten, maar de oliebedrijven hebben er vat op gekregen en hebben deze prachtige uitvindingen onbereikbaar gemaakt. Zodra iemand ‘per ongeluk’ op één van de uitvindingen van Tesla stuit, heb je kans dat de huidige eigenaren van de patenten ineens uit hun hol kruipen.
Nog altijd wil de olie-industrie niet dat er veel efficiëntere methodes om energie op te wekken op de markt komenm. Zo ga ik komende maand in de BeursAccent nieuwsbrief schrijven over een bedrijf dat letterlijk miljoenen watts aan elektrisch vermogen weet op te wekken uit een brandstof die ze nog geen euro per vat kost.
Ik vraag me al dagelijks af op welke manier dit bedrijf om zeep geholpen gaat worden. Hun techniek is namelijk extreem vernietigend voor de huidige energiereuzen. Met al hun geld en macht laten ze zich niet door een start up uit de markt drukken. De vraag is dus slechts met welke middelen ze in gaan grijpen. Tesla zag zijn laboratorium twee keer in vlammen opgaan en werd uiteindelijk financieel uitgekleed door de machtigste energiebaronnen van die tijd. Ik verwacht hier hetzelfde.
Terug naar Apple… De 2,3 miljard is slechts ingezet om anderen dwars te zitten. Is Apple al zo wanhopig aan het worden dat het tot dit soort tactieken over moet gaan?

You may also like

Leave a Comment