Home Beleggers NieuwsLaatste NieuwsAandelen terugkopen, is het slim…

Aandelen terugkopen, is het slim…

by Tom Lassing

Bedrijven kopen nog wel eens aandelen terug. In de meeste gevallen met een dramatische afloop, zoals KPN en Ahold wel bewijzen.
KPN kocht gemiddeld op zoiets als 12 euro aandelen terug. Kijk nu eens hoe hoog de koers staat? Nu hebben ze geen geld meer.

Welke oen zat er aan de knoppen zou je dan denken.
Feit is dat CEO’s vaak geen beleggers zijn. Wat de koers doet, is voor hen niet zo van belang. De aandeelhouders willen een aandeleninkoopprogramma, prima, dan krijgen ze die.
En een jaar later gaat het bedrijf onderuit omdat de cashpositie verdwenen is.
Het lijtk soms wel alsof men een totaal gebrek aan visie heeft gehad.
Er is een uitzondering en die uitzondering is Warren Buffett.
Die wil ook wel aandelen terugkopen, maar alleen als hij korting krijgt. Dat is al een veel beter beleid, maar wanneer krijgt Buffett korting op de aandelen?
Dat is als de koers daalt. En wanneer daalt de koers van Berkshire Hathaway? Dat is als heel de beurs een dreun krijgt.
In 2008 bewees Buffett dat hij in zulke omstandigheden op zijn best is. Hij wist zelfs de havikken van Goldman Sachs te verschalken.
De vraag is dus of ONDANKS het slimme beleid om de aandelen dan terug te kopen, het niet verstandiger zou zijn als hij bij een enorme beursdip wederom zulke deals als met Goldman Sachs, Bank of America en anderen gaat maken. Dat is namelijk erorm lucratief gebleken. Terugkopen van aandelen lijkt dat een wat te simpele exercitie. Dat kan iedere CEO wel. Alleen Warren Buffett bleek in staat om meer te bieden.

 

You may also like

Leave a Comment