Home Beleggers NieuwsLaatste Nieuws10 landen waar u beter geen spaarrekening kunt aanhouden

10 landen waar u beter geen spaarrekening kunt aanhouden

by Tom Lassing

Even buiten de logische landen als Noord Korea, Syrië, Libië, Zimbabwe gaan we kijken naar landen waar u mogelijk ooit serieus geld had willen stallen.

1. Uiteraard staat op dit moment met stip op nummer 1 het eiland Cyprus. Daar wil je geen rekening aanhouden want op dit moment worden de rekeningen geplunderd en zijn de banken gesloten.

2. Argentinië is ook geen land waar je nu een bankrekening wilt hebben. In het land gelden restricties richting de Amerikaanse dollar. Dit omdat de dollar heel lang in feite het betaalmiddel van de massa is geweest. De pensioenfondsen zijn geplukt, de bankrekeningen van Argentijnen zijn geplukt, wat blijft er nog over? Wat ze nu doen, is via een stevige inflatie geld steeds waardelozer maken. Argentinië durfde voorheen de buitenlanders niet aan te pakken. Nu dat Cyprus daar geen probleem mee heeft, zal Argentinië het allemaal ook veel makkelijker gaan vinden.

3. Italië. Een land met een financieel boekhoudboekje waar de rode inkt gewoon uitdruipt. Het is slechts wachten op het moment dat de paniek toeslaat. We weten nog niet hoe de Italianen gaan betalen, maar ze gaan fors meebetalen aan de schulden. De makkelijkste weg is die zoals Cyprus het nu heeft gedaan. Een goede observeerder in Italië heeft zijn of haar maateregelen al genomen. Het meeste geld is het land al uit, maar stom genoeg zijn ze massaal naar Zwitserland gegaan… Dat gaat ze nog bezuren. Als Italië niet wil betalen, dan zal ze de Eurozone moeten verlaten. De geldontwaarding zal dan iedereen minstens voor 40% knippen en scheren.

4. Spanje  De werkloosheid is voorbij alle grenzen die historisch als hanteerbaar golden. Op de één of andere manier is de vlam nog niet in de pan geslagen, maar het is slechts wachten op het moment dat het over en uit is. Zodra de paniek toeslaat moet het geld ergens vandaan komen. Dat wordt dus of een exit, of zwaar meebetalen om een niet werkende Euro te handhaven. Vooral de buitenlanders gaan betalen. De belastingen op huizen van buitenlanders is de melkkoe die zwaar uitgemolken gaat worden.

5. Portugal  Een kleine economie en behoorlijk afhankelijk van Spanje dat er ook al beroerd voorstaat. De rekening gaat komen. Buitenlandse rekeninghouders opgepast. Portugezen hebben het geld niet, de in Portugal woonachtige buitenlanders moeten de rekening gaan betalen.

6. Zwitserland  Waarschijnlijk een verrassende naam, maar Zwitserland heeft de munt al gekoppeld aan de Euro, heeft Amerika inzage gegeven in de rekeningen die Amerikanen aanhouden en heeft de EU al inzage gegeven in de Griekse rekeninghouders. Van het Zwitserse bankgeheim is niet veel over en als veilige haven heeft het land afgedaan.

7. De Verenigde Staten van Amerika   Uw geld is bij de machtigste staat van de wereld bijzonder onveilig. Immers, wie wil er wat van zeggen als Amerika uw spaargeld wegneemt? Amerika is al jaren de grote bullebak en als de nood aan de man komt, dan betalen de buitenlanders. We zagen dat al met de ramop in de Golf van Mexico. Eigen volk eerst is het devies in Amerika. Daar moet u geen spaarrekeningen aanhouden.

8. Malta  Als Italië valt, dan valt Malta waarschijnlijk ook. Geen plek voor veilige spaarrekeningen.

9. België  Laten we wel zijn, België is een klein land met een werkelijk enorme schuld. Meer dan de helft van de inwoners werkt voor de overheid. De bancaire sector is vrijwel failliet maar er is één plek waar België nog rijk is. Die plek is het spaarbankboekje. Meer dan 300 miljard euro staat er op de Belgische spaarekeningen. Dat is voor een socialistische regering bijzonder aantrekkelijk. Hoe lang kunnen ze hun grijpgrage vingers van al dat lekkers afhouden? Als u in België woont is het sowieso al niet slim om spaargeld in eigen land te bewaren.

10. Nederland   Puur omdat de meeste lezers hier wonen is het niet verstandig om hier spaargeld aan te houden. Net als in België is er meer dan 300 miljard euro te halen bij spaarders. Doe daarbij de tegoeden bij de pensioenfondsen en Nederland kan zich helemaal vrij van schulden maken… Bent u alleen van uw spaargeld en uw pensioen af. Daarbij is het vooral ook niet verstandig om hypotheek en spaargeld bij dezelfde bank aan te houden! U geeft dan uw bank wel heel veel rechten op uw geld.

You may also like

Leave a Comment