Home Beleggers NieuwsKan ik koersen voorspellen?

Kan ik koersen voorspellen?

by Tom Lassing

Ja, dat kan ik. Ik kan dat heel goed. Ik weet zeker, net zo goed als jij.
Kan ik koersen met een zekere mate van zekerheid voorspellen? Helaas haak ik dan af. Ik ben niet in staat om 100.000+ verschillende soorten van invloed op de koersen op hun individuele en gezamenlijke belang op een bepaalde koers te kunnen beoordelen om via die weg een betrouwbare voorspelling te kunnen doen.
Zaken van invloed kunnen werkelijk van alles zijn… Een nieuw twitter bericht van Musk, een Rus die een gebouw vanaf een raam op de 12e verdieping verlaat, een Chinese CEO die ineens voor weken, soms maanden verdwenen is… Het zijn maar drie voorbeelden van relatief toevallige gebeurtenissen die zo maar een impact op welke koers dan ook kunnen hebben. Dan hebben we het nog niet over data van concurrenten, malversaties binnen de sector, binnen het bedrijf, corruptie schandalen die uitbreken, fusiegesprekken die uitlekken of juist niet uitlekten, waarna iedereen het nakijken heeft. Kortom als je iemand tegenkomt die stelt dat hij of zij heel goed bepaalde koersen kan voorspellen, dan liegt die persoon.
Ik begrijp wel waarom die leugen er is. Je kijkers of lezers het idee geven dat je bijna bovennatuurlijke gaven hebt kan veel opleveren. Jim Cramer is een koersen voorspeller van MSNBC. Hij heeft ondertussen al meer dan 22.000 koersen voorspeld. Daar zaten parels tussen. Daar zaten ook extreme missers tussen. Kortom, hij doet het als ieder ander.

Als analist probeer je wel rekening te houden met wat zaken die je risico kunnen verminderen. Geen analyses op extreem overgewaardeerde aandelen aan het einde van de cyclus bijvoorbeeld. Maar… Als je dan inderdaad zegt dat je verkoper bent, dan zal je zien dat je heel veel boze reacties gaat krijgen. Extreem overgewaardeerde aandelen zijn extreem populair. Als jij dus gaat zeggen dat je die aandelen moet mijden, dan heb je het gedaan. Je moet eens zien wat voor mails ik kreeg toen ik vlak voor de daling van Tesla aangaf dat ik die aandelen te duur vond.
Ik had achteraf een keer gelijk, maar vrienden heb ik er niet mee gewonnen.
Ik zit dan ook niet in de business van koersen voorspellen. Ik zit in de business van aandelen analyses maken.
Daarbij geeft ik geen koop of verkoop aanbeveling. Ik geef mijn mening over het bedrijf en het aandeel.
Je kan mijn analyse en mening tot je nemen en dan bepalen of je daar in jouw eigen afweging iets mee kan.
Zo moet het ook zijn. Ik ben geen ziener. Ik pretendeer ook niet er één te zijn.

You may also like

Leave a Comment