Bij NEO Finance gebruiken ze nu Artificial Intelligence (AI) om het risico in te schatten. Zo weet AI per risico groep hoe groot het percentage slechte leningen gaat worden.
Het daarbij zo in Litouwen, dat de meeste leningen uiteindelijk wel afbetaald worden. Een slechte lening hoeft uiteindelijk dus helemaal niet slecht te zijn, want over de vertraging betalen de leners ook rente.
Voor mij als actieve belegger is de toepassing van AI geen leuke zaak. AI weet veel meer dan ik met mijn ervaring weet.
Toch denk ik dat ik op details nog wel iets kan doen om AI te verslaan. AI kan immers niet per lening bepalen welke lening misloopt. AI weet alleen per groep hoe hoog het risico is en op basis daarvan wordt de rente vastgesteld.
‘Dat geeft me dus maar weinig ruimte om nog iets te verbeteren.
Helaas voor mij is dat zo.
Toch kies ik bewust nog altijd bepaalde leningen uit bepaalde groepen niet. Ik weet dat AI het ‘juiste’ rente percentage heeft vastgesteld, maar Ik verstrek geen leningen aan alleenstaande mannen onder de 30 die minder dan twee jaar een baan hebben. Ik weet, die moeten dan 22% rente betalen, maar uiteindelijk komt dat ook uit op 12% rendement. Ik kies daarom voor andere leningen die maar 18% opleveren, maar veel minder uitvallers hebben. Zou de economie gaan tegenvallen, dan ben je naar mijn idee bij die C leningen het eerste de Sjaak. Daar ga ik dus in mijn ogen op termijn het verschil maken.
Open nu ook een NEO Finance account en ga voor zo’n 11% tot 12% rendement op jaarbasis.
Open het account via deze site en overweeg de cursus af te nemen! In die cursus leg ik je alles over NEO Finance uit! Klik hier
Is AI nog te verslaan?
180
previous post