Dat klinkt misschien als een gekke uitspraak, maar heel veel echt slimme mensen zitten vast in een vaste baan met weliswaar een aardig loon, maar als je naar hun leven kijkt, behoorlijk beperkte mogelijkheden.
Kijk bijvoorbeeld naar de scholen en universiteiten. Daar geven heel slimme mensen les, maar hun beloning is niet echt extreem hoog.
Kijk ook naar laboranten en advocaten in dienst bij een firma. Het zijn geen slechte lonen, maar je zou denken dat intelligentie veel hoger beloond zou worden.
Mijn oudste dochter is een mooi voorbeeld.
Tijdens haar lagere school en middelbare school periode was ze steeds te vinden aan de onderkant van de resultaten van de klas. Ze was niet de slechtste, maar het scheelde vaak niet veel. Haar vriendin in de klas was steevast de slimste met de hoogste cijfers. Ging dan ook naar het VWO, terwijl mijn dochter het VMBO ging volgen.
Mijn dochter vond haar passie op de beroepsopleiding en werd schoonheidsspecialiste. Ze leerde alle Latijnse termen die nodig waren en wist ineens top van de klas te worden, maar belangrijker nog, ze wist een zelfstandige vakvrouw te worden die nu haar eigen bedrijf runt. Financieel gezien alle vrijheid en ze kreeg van haar vader wat kennis over “je geld voor je laten werken” mee.
Iedere maand krijgt ze vanuit haar beleggingen al een inkomen waarmee ze letterlijk van alles kan doen. Ze bepaalt ondertussen zelf haar werktijden en vakanties.
Haar zo slimme vriendin werkt momenteel aan de kassa bij een supermarkt. Haar specialistische kennis is nu even niet gevraagd.
Ook ik ben als HAVO klantje door mijn docenten in mijn schooltijd nooit als interessant materiaal gezien. Ik vond mijn passie pas echt na mijn 35e, koos er toen ook 100% voor en bepaal mijn eigen leven al sinds 2001.
Ondernemen maakt je vrij. Om te ondernemen moet je slim zijn. Intelligentie is een mooi ding, maar kan je daar bij ook enorm hinderen.