Home Beleggers NieuwsEinde van de NAVO?

Einde van de NAVO?

by Tom Lassing
Einde van de NAVO in zicht?

Gisteren liet Trump los dat hij overweegt om de NAVO te verlaten. Wat deed de beurs daarop?

In feite niets.

Beleggers reageren niet op een bericht dat het einde van een tijdperk zou bevestigen!

Waarom dan?

Is het omdat niemand Trump nog serieus neemt?

Is het omdat Europa weet dat op dit moment Rusland voor Europa niet de vijand is die we keihard moeten vrezen?

Immers, geen beter moment dan dit moment als de VS de NAVO daadwerkelijk wil verlaten.

Europa heeft dan jaren de tijd om zich voor te bereiden op het zelf verdedigen van het eigen terrein.

Willen wij nog in een alliantie met de VS zitten die als basis uitgangspunt heeft dat een Amerikaanse generaal de bevelhebber wordt van de gezamenlijke strijdkrachten? Sorry hoor, maar ik denk niet dat Europa daar nu zomaar toe bereid zou zijn. Stel dat het een MAGA-generaal is, puur aangesteld omdat hij ja tegen Trump blijft zeggen, dan accepteert Europa dat leiderschap echt niet. Dus is de NAVO in feite voor Europa ook al niet dood en begraven?

Kan de NAVO zich zonder de VS verdedigen?

De vraag is dan: verdedigen tegen wie?

Eerlijk gezegd, tegen iedereen die ons terrein wil binnenvallen en gek genoeg zijn dat zowel Rusland als de VS.

Rusland is nu geen directe dreiging en de VS heeft nu bij haar falen in Iran ook veel ontzag verloren.

Als de VS Groenland wil veroveren, dan kan Europa daar reëel genoeg militair bezien niet veel tegen doen. Wij kunnen dan alleen economisch een vuist maken, want de VS verliest dan haar grootste buitenlandse markt. Helaas verliezen we dan ook een grote energieleverancier. We hebben immers in Europa Rusland ingewisseld voor de VS en zijn daarmee geen steek verder gekomen. Europa moet echt serieus werk maken van een energieonafhankelijkheid.

Als de VS ook Canada gaan aanvallen, dan heb ik al aangegeven dat een Iran-situatie zal ontstaan die uiteindelijk de VS volledig onderuit zal halen. Bij een militaire aanval van de VS op Canada zal de VS van binnenuit ontmanteld worden. Doe daarbij de weerstand die Canada zal bieden en het zal duidelijk zijn dat de VS dan vooral tegen zichzelf zal vechten in dat geval.

De vraag is overigens ook of het Amerikaanse militaire apparaat de NAVO al wil verlaten. De president kan het wel zeggen, maar je kan als president op een gegeven moment ook te ver gaan. Het aantal bezwaarmakers binnen het leger dat niet wil vechten tegen Iran is procentueel fors. Bij een verlaten van de NAVO en meer dreiging richting Groenland en Canada is er de kans dat het leger keihard weigert de bevelen nog op te volgen.

You may also like

Leave a Comment