Gisteren een 21,6% daling voor het aandeel Centrus Energy.
Dat kwam wel als een akelige verrassing voor veel aandeelhouders. De omzet van LEU was in 2025 1,5% hoger. De winst over 2025 nam 5% toe.
Netto winst: 77,8 miljoen dollar.
De uraniumomzet daalde 54%… Dat kwam omdat ze in 2024 een extra grote omzet in uranium konden boeken.
Het technische ondersteuningsonderdeel van LEU wint 30% te groeien. Helaas ging dat wel ten koste van 66% van de winst van dit onderdeel ten opzichte van de winst van 2024.
Beleggers en analisten waren duidelijk niet onder de indruk van de gepresenteerde cijfers. LEU zelf zegt dat de cijfers enorm veranderlijk zijn als je kijkt van kwartaal tot kwartaal. De shorters hadden gisteren een fantastische dag. Wetende dat er een shortpositie van 25% bestaat, was die enorme daling misschien achteraf bezien geen enorme verrassing. De belangen van zoveel shorters gaan uiteindelijk zwaar wegen.
Ik ben al heel lang geen aandeelhouder meer. Heb ook weinig behoefte om deze aandelen nu op te pakken. Het is me allemaal te speculatief.