Home Beleggers NieuwsDiep rode beurzen

Diep rode beurzen

by Tom Lassing

Afgelopen vrijdag verloren de Amerikaanse beurzen zo’n 6% aan waarde. Dit hakt er bij de Amerikanen hard in, want veel pensioenopbouw verloopt via de beursindex. In twee dagen ging 10% van hun pensioen verloren.
Enkele opvallende grote dalers waren GE Healthcare, Rolls Royce, APA corperation, Bloom Energy, IAMGold, Baker Hughes, Freeport-McMoRan, Dupont en zo was de lijst nog heel veel langer.
Apple verloor ruim 15% aan waarde. In miljarden was dat grofweg een half biljoen in één dag. In twee dagen verloor het aandeel een biljoen aan waarde. Dat is heel de Nederlandse economie in één jaar tijd.
Waarom zo’n zware afstraffing voor Apple? Dat is heel makkelijk uit te leggen. Het bedrijf laat haar producten in Azië maken. Daar worden nu de hoogste tarieven over berekend. Apple zit dus klem.
De CEO zat bij de aanstelling van Trump vooraan. Hij hoopte daarmee de schade te beperken, maar kreeg lik op stuk. Apple zit nu in de hoek waar de zwaarste klappen vallen en de storm is nog maar net begonnen.

You may also like

Leave a Comment