Home Beleggers NieuwsDe oorlog in Oekraïne en Rusland

De oorlog in Oekraïne en Rusland

by Tom Lassing

Oekraïne heeft 13 dagen geleden een verrassende stap genomen. Het is Rusland binnengevallen. Een stap die met angst en beven werd aangezien door het westen. We zijn hier zooo enorm bang voor Rusland.
Oekraïne heeft die angst van zich afgezet en heeft wel een stap genomen die al veel eerder genomen had moeten worden.
De oorlog moet namelijk naar Rusland gebracht worden. Een oorlog bij de vijand voeren is relatief goedkoop. Rusland had er, tot 13 dagen geleden, relatief weinig schade van. Nu zijn er in Rusland minstens 100.000 vluchtelingen en heel de regio waar Oekraïne binnenviel verliest haar productiviteit. Dit kost geld en aanzien.
Rusland kan er weinig tegen doen. Het kost minstens 20.000 goede soldaten om Oekraïne weer te verjagen en Rusland heeft die soldaten simpelweg niet.
Althans… zolang het net zo actief in Oekraïne blijft als dat het nu is.
De pijn die Oekraïne toebrengt is nog niet groot genoeg om de ambities in Oekraïne los te laten.
Daarom moet Oekraïne de pijn voor Rusland verder vergroten.
Vergeet ook niet dat Rusland iedere dag meer dan 1.000 man verlies. Dat kost dus maandelijks 30.000 soldaten. De situatie komt er aan dat niet alleen de ambities in Oekraïne losgelaten moeten worden, maar dat Oekraïne vriendelijk gevraagd moet worden om Rusland te verlaten omdat Rusland gewoon de soldaten en de middelen dan niet meer heeft om dat af te dwingen. Zo ver is het nog niet, maar geef het een jaar. Laten we in augustus 2025 maar eens zien hoe sterk Rusland dan nog is.
Het is nog een hele tijd, maar mijn inschatting is dat de situatie dan al veel duidelijker is geworden. Ook voor Rusland.

Kijk hier één van mijn video’s van gisteren:

You may also like

Leave a Comment