Wat mij enorm blijft verbazen, is dat Nederlanders het land verlaten vanwege de politiek, om dan in een buitenland te gaan wonen waar ze zich totaal niet bemoeien met de politiek.
Daar gaan ze slaafs mee op wat er ook maar besloten wordt, en wat is het er fijn…
Dat is toch struisvogelgedrag?
Een mooi voorbeeld is een collega die ik wekelijks spreek.
Hij verblijft het meest in Vietnam.
Dat is een communistisch land zonder veel vrijheden en zeggenschap voor de bevolking. Ben je een rijke buitenlander, dan kan je er leuk leven, maar je bemoeit je maar beter niet met de politiek, want doe je dat wel, dan heb je nog geluk als je het land snel uitgezet wordt.
Dus hier in Nederland ga je weg omdat je het niet eens bent met de politiek, om in een land te gaan wonen waar de politieke situatie in feite veel erger is. Dat is toch raar?
Hetzelfde geldt voor mensen die naar Spanje of Portugal verhuizen vanwege de politiek. De politieke situatie is daar niet beter. Ze bemoeien zich er daar alleen niet mee en door onze relatieve rijkdom kan je er leuk leven.
Thailand, waar ik ook enkele vrienden heb wonen… Idem dito.
Ik wil niet zeggen dat je er niet heen zou moeten gaan, maar als je reden puur de politiek is, dan is het heel vreemd dat je zo’n besluit neemt.
Ik heb nog geen bekenden die naar Paraguay zijn gegaan. Maar daar geldt toch precies hetzelfde? Het land is corrupt en dat stoort je niet, terwijl je om politieke redenen uit Nederland weggaat? De overheid werkt er simpelweg slecht en dat stoort je niet, terwijl je in Nederland er zo veel moeite mee had?
Ik heb veel meer het idee dat het simpelweg een geval is van “het gras is altijd groener bij de buren”.
Het enige voordeel van Paraguay is in mijn ogen het feit dat je makkelijk aan de nationale vlag kan wennen.