Het wereldnieuws vandaag: olie is weer boven de $ 100 per vat gekomen. Lees er hier meer over.
Goud en zilver vandaag iets omlaag. Verrassend, want onzekerheid brengt normaal die koersen omhoog. Dat lijkt me manipulatie om beleggers op het verkeerde been te zetten.
In de pers het bericht dat aluminium zo in prijs omhooggeschoten zou zijn. Dat valt echter reuze mee. Vanochtend zelfs een daling van 1,6% en ten opzichte van een week geleden is de koers slechts 4,2% hoger. Polypropyleen is ten opzichte van een week geleden nu 11,2% hoger. Dat is dus beduidend meer. Urea is nu 24,5% duurder dan een week geleden.
In de VS zijn eieren in een week tijd 42% in prijs gestegen. Leggen de kippen minder door de oorlog?
Gas is in het VK in een week tijd 67,5% duurder geworden.
DNB wil het betalingsverkeer weerbaarder maken en wil daarom de betaling met cash geld nadrukkelijk beschikbaar houden. Ik ben het daar volledig mee eens. Stroom kan uitvallen. Doe jezelf een plezier en zorg dat je vaker met cash gaat betalen en eis in winkels dat je met cash kan blijven betalen, maar doe dat dan ook!
De VS heeft haar diplomaten aangegeven dat ze Saoedi-Arabië moeten verlaten. Een teken dat de oorlog toch niet zo lekker loopt als ze ons willen doen geloven.
Iran heeft de zoon van Khamenei aangesteld als de nieuwe leider. Die kan nu beter zijn telefoon even niet op zijn lijf meedragen, want hij is nu doelwit nummer één. De hoop op een pro-westerse leider is daarmee vooralsnog niet door Iran ingewilligd.
Mijn analyse op vier aandelen van afgelopen vrijdag. Kijk hier: