Home Beleggers NieuwsMarktbeeld 13 juli 2026

Marktbeeld 13 juli 2026

by Tom Lassing
Senator Lindsey Graham plotseling overleden
  • Oekraïne constateerde dat Rusland de Zee van Azov als een veilige binnenzee beschouwde. Zo’n 120 schepen bevonden zich in die binnenzee. Een deel daarvan werd gebruikt voor de bevoorrading van De Krim. Van die 120 schepen werden er door Oekraïne de afgelopen dagen meer dan 100 uitgeschakeld. De crisis in De Krim neemt zienderogen toe maar ook de wereldprijs voor graan is omhoog, omdat Oekraïne op twee manieren de uitvoer van Russisch graan frustreert. De Zee van Azov is nu onbruikbaar geworden en in Rusland is in veel regio’s geen diesel meer voor de boeren. Ze kunnen dus niet oogsten.
  • In de VS is senator Lindsey Graham overleden aan een gescheurde aorta. Kijk mijn video hierover
  • Het is hier in de regio nu schoolvakantie. Ook ik zal de komende zes weken in een vakantiestand mijn werkzaamheden gaan doen. Dat kan inhouden dat zo nu en dan ook de nieuwsbrief niet zal verschijnen.
  • De situatie in de Straat van Hormuz is die van totale chaos. Iran en de VS beschieten elkaar, maar Iran valt ook de kleine Golfstaten aan. Brent kost nu weer bijna 80 dollar per vat. WTI gaat nu richting de 75 dollar per vat. Opmerkelijk is dat de nieuwe ayatollah opvallend oorlogszuchtige woorden naar buiten heeft laten brengen. Hij is sinds zijn aanstelling nog niet in het openbaar verschenen. Vooral Trump realiseert zich dat er nu een prijs op zijn hoofd staat.
  • De goud- en zilverkoersen zijn gedaald nu de oorlog tussen Iran en de VS hervat is. Dat is de laatste tijd keer op keer de korte termijn reactie van de markt.
  • In Zuid-Korea is de beurs vanochtend 7% lager gesloten. De Nikkei in Japan verloor anderhalf procent. Hong Kong daarentegen won 0,91% aan waarde.

You may also like

Leave a Comment