Laatste Nieuws

TNT gaat bedrijf opsplitsen

De mail divisie van TNT gaat op termijn als apart bedrijf naar de beurs. Vooralsnog als onderdeel van TNT dat dan uit twee delen zal bestaan, namelijk Express en Mail. Dat na de beursnotering de aandelen van de twee delen eventueel grotendeels in handen gaan komen van een andere postbedrijven valt niet uit te sluiten en is volgens TNT geen probleem.
Reden voor deze splitsing is het feit dat de twee delen afzonderlijk veel meer waard zijn dan de combinatie.
express zal waarschijnlijk als los onderdeel in de belangstelling komen te staan van UPS en Fedex. Mail zou op termijn wel eens een prooi kunnen worden van vooral La Poste uit Frankrijk. Ook het Britse Royal Mail zou interesse kunnen gaan krijgen.
Gezien de vele recente succesvolle overnames van Franse bedrijven in Nederland, denk ik dat La Poste op dit moment de meest logische overnemer is.
TNT ging gisteren fors in koers omhoog terwijl de beurs een stapje terug deed.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichten velden zijn gemarkeerd met *